Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

bunia

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

W dniach 6-8 sierpnia Krystyna Hoduń z Rozkopaczewa razem z dziewczynkami czyli Zespołem “Młode Rozkopaczewianki” - a są to: 

Oliwia Florek, Weronika Smyk, Wiktoria Pachała, Oliwia Puchacz, Amelia Puchacz i Maja Zbiciak brały udział w Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Polskiego 55. „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej. Wytypowani byliśmy przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

A nie moglibyśmy tam pojechać gdyby nie nasi sponsorzy:

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego - Józef Gruszczyk, 

Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. 

Bank Spółdzielczy w Lubartowie

i Pan Grzegorz Malinowski z Rozkopaczewa. 

Wszystkim naszym sponsorom z całego serca DZIĘKUJEMY.

Wystąpiłyśmy na tym Festiwalu w dwóch kategoriach:

grupa śpiewacza dziecięca - czyli  „Młode Rozkopaczewianki” - które zdobyły wyróżnienie, wraz z nagrodą rzeczową

solistka - Krystyna Hoduń, która zdobyła II nagrodę

„Młode Rozkopaczewianki” - to grupa działająca dopiero od czterech miesięcy, a to był ich czwarty występ. Sama obecność na takim Festiwalu jest dla nich wielkim szczęściem i wyróżnieniem.

Cała grupa dziewczynek była bardzo szczęśliwa, bo prawdę mówiąc, był to ich pierwszy taki wyjazd. Ale najlepiej niech same to powiedzą:

Wiktoria -  Najbardziej podobało mi się to, że nam dobrze wyszedł nasz śpiew i to że mogłam posłuchac jak śpiewają inni. Zobaczyłam góry i dużo zieleni.

Majka - Cieszę się bardzo, że mogłam brać udział w takim Festiwalu z naszą grupą, podziwiać piękne góry i co jeszcze Ciocia ( tak dziewczynki się do Pani Krysi zwracają)  napisze, - że już nam się marzy pojechać znowu w przyszłym roku, nawet na trochę dłużej niż teraz.

Oliwka P - Miło spędziłam te kilka dni. Wszystko było dobrze, świetna atmosfera, a co najważniejsze, byłyśmy zadowolone z naszego występu. Trochę emocji było w oczekiwaniu na wyniki, ale wyszło super!

Weronika - Zadowolona jestem z tego, jak śpiewałyśmy na scenie podczas tego Festiwalu, a potem jak wychodziłyśmy po odbiór dyplomu i nagrody.

Oliwka F. - Ogólnie podobało mi się wszystko, co tu widziałam, oprócz występów były kąpiele i wody termalne, fajerwerki na polanie plenerowej - było co podziwiać.

Amelka - Muszę powiedzieć, że było bardzo fajnie, nasz udany występ, cioci też. Było wiele innych atrakcji, dobre noclegi - wyżywienie, obok stadnina i jazda konna - kto chciał to korzystał z tego. 

Od siebie dodam, że gościnność samych gospodarzy była niespotykana, mieli nawet “lekarstwo” na ból żołądka lub zęba :)

27 sierpnia jedziemy na drugi Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych do Kazimierza, będziemy śpiewać w kategorii “Duży - Mały” oraz ja jako solistka.

Uczestnictwo zespołu Młode Rozkopaczewianki na Festiwalu „Sabałowe Bajanie" , współfinansowano przez Bogdankę, spółkę wspierającą zrównoważony rozwój Lubelszczyzny.

BOGDANKA whitegreen

 Krystyna Hoduń

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi