Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nowe święto państwowe
Gminne obchody 103. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę
Ostrów Lubelski liderem inwestycji w województwie lubelskim
Informujemy, że 9 października 2021 r. Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2018-2020, w którym pod uwagę brana jest całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat na realizację zadań inwestycyjnych.
Gmina Ostrów Lubelski w grupie porównawczej 10 gmin miejsko-wiejskich w Polsce o zbliżonej liczbie ludności.
Jak wypadamy na tle innych gmin w kraju pod względem realizowanych dochodów i wydatków?
INWESTYCJE
Fotorelacja z akcji poboru krwi
CO DZIAŁO SIĘ W NASZEJ GMINIE W 2020 ROKU ?

Tradycyjnie w dniu 04 maja 2021 roku odbyły się obchody Dnia Strażaka w Ostrowie Lubelskim. To święto obchodzone jest w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana -  patrona strażaków. W tym roku ze względu na pandemię występującą na świecie uroczystości były bardzo skromne, zorganizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Głównym punktem obchodów uroczystości była koncelebrowana Msza św. sprawowana przez ks. Stanisława Kluskę - proboszcza parafii i Macieja Liszko - wikariusza parafii w intencji strażaków oraz ich rodzin zarówno żyjących a także tych którzy odeszli do Pana na wieczny spoczynek. W homilii ksiądz prowadzący podziękował strażakom za ich ciężką, bezinteresowną pracę oraz pomoc jaką na co dzień wykonują na rzecz społeczeństwa, w tym miejscu wspomniał, że strażacy codziennie ryzykują zdrowie i życie, niosąc pomoc podczas pożarów, ale również wypadków drogowych czy powodzi. Nierzadko płacą za to najwyższą cenę.

Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Ostrowie Lubelskim reprezentował Józef Gruszczyk - prezes Zarządu natomiast Radę Miejską - Jerzy Sobich przewodniczy Rady. Ponadto w uroczystym nabożeństwie udział wzięły poczty sztandarowe oraz strażacy z poszczególnych jednostek OSP z terenu naszej gminy.

Na zakończenie Mszy św. ksiądz proboszcz złożył życzenia strażakom i ich rodzinom przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności a także spełnienia oczekiwań i planów, tak osobistych, jak i zawodowych oraz podziękował za poświęcanie, ogromne zaangażowanie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Zwrócił uwagę, że strażacy swoją ofiarną pracą i służbą dają przykład solidarności społecznej, sztuki służenia innym, niesienia pomocy w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych.

W sposób szczególny dołączamy się do tych życzeń i podziękowań.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi