Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

bunia

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Dzieci Dzieciom„Pomagać to dzielić się, nie chcąc w zamian dosłownie niczego… Łzy pozamieniać w śmiech, nie ma nic bardziej cennego…”

   W ubiegłą niedzielę (17 grudnia) odbył się koncert charytatywny „Dzieci – Dzieciom”, który stał się tradycją dla mieszkańców Ostrowa. Pomysłodawczynią i pierwszą organizatorką była Pani Józefa Mileszczyk. Tegoroczna impreza miała szczególny cel – pomoc i wsparcie finansowe dla Moniki i Mileny Koziej.

„Dwie siostry. Jedna choroba. Jest rok 2001 żyjemy normalnie: szkoła, przyjaciele, marzenia... Nagle bang !!! Diagnoza: ZESPÓŁ FRIEDREICHA. Choroba postępowała z dnia na dzień, z każdym rokiem kolejna niespodzianka: wada serca, przykurcze, spastyka, wózek inwalidzki… I ten ból... ból nóg, kręgosłupa, każdej powyginanej kosteczki. Wreszcie pojawiła się nadzieja! NADZIEJA NA JUTRO LEPSZE OD WCZORAJ… Ta nadzieja to terapia komórkami macierzystymi.”

    Podczas koncertu na scenie zaprezentowały się zespoły wokalno-instrumentalne ze szkół gminnych oraz grupy działające w Centrum Kultury. Dodatkową atrakcją był kiermasz ozdób i stroików świątecznych, które zostały wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim. W imprezę zaangażowali się także wolontariusze szkolnego koła Caritas pod opieką Bożeny Majewskiej organizując kiermasz ciast, z którego całkowity dochód został przekazany dla Moniki i Mileny.
   Serdeczne podziękowania składamy dyrektorom szkół Katarzynie Równiak, Marcie Szklarczyk, Marzenie Marzędzie, Annie Czubackiej, Jerzemu Marzędzie oraz nauczycielom i opiekunom, a także wszystkim przybyłym rodzicom, gościom, wolontariuszom CK Tim i grupie Wataha za okazane serce. To dzięki Wam udało się zebrać ponad pięć tysięcy złotych, które zostały przekazane Monice i Milenie. Właśnie dla takich chwil warto żyć dając komuś szansę na czerpanie radości z każdego dnia.

   „A szczęście największe jest, gdy płynie z dawania niż brania. Więc bądźcie przygotowani do pomagania![…]”

Małgorzata Sobczyńska

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi