Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

W dniu 30 kwietnia 2017 roku odbyły się, tym razem w Niedźwiadzie strefowe zawody sportowo-pożarnicze części powiatu lubartowskiego, w których wystąpiły jednostki OSP z gminy Lubartów, Niedźwiada, Ostrówek, Ostrów Lubelski, Serniki i Uścimów. Ogółem startowało 50 drużyn, w tym 38 męskich i 12 żeńskich. Obsługę zawodów i sędziowanie zapewniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie wraz z przedstawicielami jednostek OSP. Na zawody przybyli burmistrzowie i wójtowie gmin biorących udział w zawodach. Z naszej gminy w zawodach uczestniczyły następujące drużyny męskie reprezentujące OSP: Jamy, Kaznów, Kolechowice Folwark, Kolechowice Kolonia, Rozkopaczew I, Rozkopaczew II, Ostrów Lubelski oraz drużyny żeńskie z OSP Kaznów i Kolechowice Kolonia.

Zawody sportowo-pożarnicze składały się z trzech konkurencji tj. sztafety pożarniczej 7X50 m z przeszkodami, musztry oraz ćwiczenia bojowego.
Po pierwszej konkurencji, wśród uczestników naszej gminy, na czele plasowała się drużyna OSP Jamy z czasem 60,07 s. niekwestionowany faworyt zawodów, przed drużyną OSP Kaznów - czas 68,52 s. i OSP Rozkopaczew I - czas 68,60 s .Wśród drużyn żeńskich na prowadzeniu plasowała się OSP Kaznów z czasem 84,89 s. przed OSP Kolechowice Kolonia - czas 95,22 s. Kolejną konkurencją była musztra.

W konkurencji musztry drużyn męskich zwyciężyła OSP Ostrów Lubelski natomiast wśród żeńskich OSP Kaznów.
W trzeciej konkurencji - ćwiczenie bojowe - najlepszy czas uzyskała drużyna OSP Rozkopaczew I – 43,36 s. przed OSP Jamy - 46,00 s. i OSP Ostrów Lubelski - 46,00 s., wśród drużyn żeńskich OSP Kolechowice Kolonia – czas 80,54 s. przed OSP Kaznów z czasem 88,37 s.

Po pasjonującej rywalizacji - generalna klasyfikacja w naszej gminie przedstawiała się następująco: I miejsce zdobyła OSP Jamy (czas łączny -106,07 s.), II miejsce - OSP Rozkopaczew I (czas łączny -111,96 s.), III miejsce - OSP Ostrów Lubelski (czas łączny - 114,75 s.). Pozostałe miejsca uzyskały drużyny wg kolejności: Kaznów, Kolechowice Kolonia, Rozkopaczew II, Kolechowice Folwark. W kategorii drużyn żeńskich zwyciężyła OSP Kaznów (czas łączny – 173,26 s.) przed OSP Kolechowice Kolonia (czas łączny – 175,76 s.).

Startujące drużyny otrzymały nagrody pieniężne, puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu zawodów uroczystego wręczenia nagród, złożenia gratulacji i życzeń dokonali: mgr Józef Gruszczyk - Burmistrz Ostrowa Lubelskiego, Piotr Grygiel – Komendant Gminny OSP i Henryk Klementewicz – pracownik Urzędu Miejskiego.

Wszystkim drużynom uczestniczącym w zawodach sportowo-pożarniczych OSP dziękujemy za udział i osiągnięte lokaty.

Galeria zdjęć na stronie Gminy Niedźwiada: www.niedzwiada.plwww.niedzwiada.pl


H.K.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi