Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

bunia

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Dzieci Dzieciom

     „Ty możesz wszystko, możesz wszystko, gdy bardzo tego chcesz. Dziś zmienisz przyszłość, zmienisz wszystko, bo bardzo tego chcesz...” W minioną niedzielę mogliśmy zobaczyć i usłyszeć grono niezwykle zdolnych artystów: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum, a także podopiecznych ostrowskiego Centrum Kultury.

 

    Niedzielne grudniowe popołudnie przepełnione było radością dzieci, a także dumą rodziców! To wszystko za sprawą Koncertu Charytatywnego i Mikołajek z Państwową Inspekcją Pracy i Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie.

    Jak co roku przed świętami spotykamy się na koncercie charytatywnym „Dzieci – Dzieciom”, który w tym roku wzbogacony był wręczeniem nagród w konkursie plastycznym „Co zagraża dzieciom na wsi?” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie. W tym dniu przybyli do nas znamienici goście, a zarazem sponsorzy naszej imprezy. Powitaliśmy przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie: Piotra Skwarka - Zastępcę Inspektora Okręgowego Państwowej Inspekcji Pracy, Katarzynę Fałek – Kurzynę, Tomasza Abramczyka, Artura Kornasa i Mirosława Wyrwisza, a także Kierownika Placówki Terenowej KRUS w Lubartowie - Lucjana Mileszczyka oraz Ireneusza Świderskiego. Nie zabrakło również gospodarza naszej gminy - Józefa Gruszczyka, Przewodniczącego Rady Miejskiej - Roberta Powałki, Sekretarza Gminy - Sylwii Szczepańskiej, a także dyrektorów gminnych szkół.


    I w końcu nadeszła ta niezwykła chwila, na którą czekały wszystkie dzieci! Zjawił się Święty Mikołaj - taki prawdziwy! Z długą brodą i wielkim brzuchem. Przybył do nas specjalnie, aby wręczyć wszystkim laureatom konkursu nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także Burmistrza Ostrowa Lubelskiego. Dzieci, wpatrzone w Mikołaja, w napięciu oczekiwały na swoją kolej… Radość ich nie miała końca! Prezenty były tak ogromne, że niektórym trudno było sobie z nimi poradzić. Mikołaj dobrze wie, kto o czym marzy, dlatego też każdy dostał indywidualny upominek. Nie myślcie, że było tak łatwo… Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę „Wśród nocnej ciszy...”, niech Mikołaj pamięta o nas również za rok!


    To jeszcze nie koniec imprezy… W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, mogliśmy zobaczyć i usłyszeć grono niezwykle zdolnych artystów. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum, a także podopieczni ostrowskiego Centrum Kultury uświetnili koncert swoimi występami. Biletem wstępu były słodkie upominki, które przekazane zostały do paczek świąteczno – noworocznych dla polskich rodzin mieszkających za naszą wschodnią granicą. W tym dniu nie zabrakło również Gimnazjalnego Koła Caritas z ciastami własnego wypieku, a także Warsztatów Terapii Zajęciowej ze stoiskiem rękodzieła artystycznego, kartkami i stroikami świątecznymi.


   Niezwykle pomocni okazali się wolontariusze CK Tim, działający w Centrum Kultury, którzy w sposób szczególny poprowadzili całą imprezę i czuwali nad jej właściwym przebiegiem. Było to dla nich nie lada wyzwanie, chociażby dlatego, że w bardzo krótkim czasie opanowali do perfekcji śpiew, taniec towarzyski, a także balet!


   Występujący artyści zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności muzycznych, tanecznych, jak również teatralnych. Niezwykle wzruszający był występ Dawida Puchacza, który marzył o tym, by zaśpiewać piosenkę dla wszystkich dzieci. I udało mu się, bo przecież marzenia się spełniają, wystarczy w nie mocno wierzyć! Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie oraz pomoc przy Koncercie Charytatywnym. Dziękujemy również dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom, opiekunom, a przede wszystkim dzieciom. Do zobaczenia za rok!

Małgorzata Sobczyńska
Centrum Kultury

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi