Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
29
30

wsparcie

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2023

   Z dużą satysfakcją chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność za waszą obecność i zaangażowanie podczas Pikniku Naukowego, który odbył się na terenie naszej gminy. To wydarzenie było pełne fascynujących doświadczeń naukowych i satysfakcji. W trakcie tego wyjątkowego dnia mieliśmy okazję odkrywać tajemnice sztuki przetrwania, przeprowadzać interesujące eksperymenty (bez jakichkolwiek zagrożeń!) oraz podziwiać roboty, które w swoim działaniu przypominały bardziej istoty ludzkie niż niejedna nasza rozmowa przy śniadaniu.
   Chcielibyśmy serdecznie podziękować Ministerstwu Edukacji i Nauki, Akademii Zamojskiej oraz zespołowi Laboratoriów Przyszłości, Centrum Nauki Kopernik i Głównemu Urzędowi Miar za ich nieocenione wsparcie, wiedzę i zaangażowanie w organizację tego wydarzenia. Piknik Naukowy nie był tylko okazją do pogłębiania wiedzy naukowej, ale także doskonałą okazją do zabawy zarówno dla naszych najmłodszych mieszkańców, jak i tych, którzy czują się młodzi duchem. Kto mógłby odmówić uczestnictwa w fascynujących eksperymentach, grach i rozrywkach? Naszym głównym celem było zaszczepienie miłości do nauki we wszystkich jej dziedzinach, począwszy od chemii, aż po historię sztuki. Dzięki waszej licznej obecności, to zadanie udało się zrealizować w sposób znakomity. Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować za waszą obecność! Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się w przyszłości podczas kolejnych fascynujących przygód naukowych.

 

Piknik Naukowy

Pro2Uroczysta Msza Święta, barwny korowód, prezentacja wieńców dożynkowych, ceremoniał przekazania i dzielenia chleba, występy artystyczne oraz zabawa taneczna pod gwiazdami- tak w skrócie wyglądało tegoroczne święto plonów w naszej gminie. Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne odbyły się 8 września w Ostrowie Lubelskim.

   W ubiegły piątek (8 września) rolnicy z powiatu lubartowskiego obchodzili doroczne Święto Plonów – Dożynki. Nawiązując do tradycji i obyczajów związanych z zakończeniem żniw jak co roku uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza święta w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostrowie Lubelskim, odprawiona w intencji rolników i ich rodzin, poprzedzona występami Zespołu Śpiewaczego „Ostrowianki-Polesianki” oraz Zespołu Wokalnego „Kaznowianki”. W trakcie nabożeństwa poświęcone zostały wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców poszczególnych gmin powiatu lubartowskiego oraz ziarno pod nowy zasiew.
Następnie barwnym korowodem dożynkowym, przy śpiewie Zespołów Śpiewaczych, Wokalnych oraz delegacji gminnych ruszyliśmy do centrum Ostrowa. Orszak złożony ze starostów uroczystości Lucyny i Rafała Kłodów z gminy Serniki, gospodarzy dożynek Tomasza Marzędy oraz Józefa Gruszczyka, delegacji gminnych z wieńcami, zaproszonych gości, pocztów sztandarowych, Orkiestry Dętej OSP oraz społeczności lokalnej, zatrzymał się pod Krzyżem Milenijnym. Tam została odegrana pieśń „Rota”, zaś Starostowie Dożynek złożyli symboliczną wiązankę, po czym wszyscy przeszliśmy do Parku Miejskiego gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Przemówienie Burmistrza Ostrowa Lubelskiego.pdf)Przemówienie Burmistrza Ostrowa Lubelskiego.pdf 90 kB23

Czytaj więcej: Dożynki Powiatu Lubartowskiego w Ostrowie Lubelskim

Podkategorie

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi