Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nowe święto państwowe
Gminne obchody 103. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę
Ostrów Lubelski liderem inwestycji w województwie lubelskim
Informujemy, że 9 października 2021 r. Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2018-2020, w którym pod uwagę brana jest całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat na realizację zadań inwestycyjnych.
Gmina Ostrów Lubelski w grupie porównawczej 10 gmin miejsko-wiejskich w Polsce o zbliżonej liczbie ludności.
Jak wypadamy na tle innych gmin w kraju pod względem realizowanych dochodów i wydatków?
INWESTYCJE
Fotorelacja z akcji poboru krwi
CO DZIAŁO SIĘ W NASZEJ GMINIE W 2020 ROKU ?

Wydarzenia w roku 2021

 

W niedzielę 11 lipca nad Jeziorem Miejskim w Ostrowie Lubelskim zorganizowaliśmy Charytatywny Piknik na rzecz sióstr Moniki i Mileny Koziej. Obie chorują na bardzo rzadką chorobę o podłożu genetycznym - Zespół Freidricha. Dzielenie się swoimi umiejętnościami, pasją i pracą jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać, dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca udało się zebrać kwotę: 5 155 zł. Zebrane środki pozwolą pokryć cześć kosztu turnusu, który waha się od 12 do 14 tysięcy złotych za kilkunastodniowy pobyt w klinice. Piknik w Ostrowie to kontynuacja trzydniowej imprezy „ROZKOPACZEW NA OFF-ROAD-DZIE Festyn Rodzinny” której organizatorem była grupa Terenowe Niedźwiedzie i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rozkopaczewie.
W imieniu sióstr wszystkim organizatorom, wystawcom i darczyńcom składamy gorące podziękowania.

Galerię zdjęć...

xxxx

 

Fotorelacja z obchodów 11 lipca – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na narodzie polskim

 

W ramach realizowanej akcji szczepień przeciw C0VID-19 do Gminy Ostrów Lubelski 17 lipca 2021r. przyjedzie szczepieniobus.

W tym dniu na parkingu przy Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim w godzinach od 9.00 do 13.00 będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Nie trzeba się rejestrować ani umawiać. Wystarczy wziąć dowód osobisty.

1460x616

 

Na zaproszenie  organizatorów delegacja z gminy Ostrów Lubelski uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających pacyfikację wsi Michniów na ziemi kieleckiej. W 78. rocznicę pacyfikacji Michniowa oficjalnie otworzone zostało mauzoleum przypominające tragiczne wydarzenia z II wojny światowej. W uroczystościach wziął udział prezydent Polski Andrzej Duda. O godzinie 14.00 rozpoczęła się Msza święta w intencji wszystkich ofiar pacyfikacji Michniowa, gdzie 12 lipca 1943 roku Niemcy w czasie II wojny światowej zamordowali ponad 200 mieszkańców wsi. Potem uroczystego otwarcia Mauzoleum upamiętniającego 817 polskich wsi spacyfikowanych przez Niemców dokonał prezydent Polski Andrzej Duda.

Mauzoleum to lekcja historii, która przypomina o ponad 800 polskich wsiach spacyfikowanych podczas II wojny światowej. W każdym z 11 modułów placówki zobaczyć można świadectwa i pamiątki, które przybliżają historię zniszczonych wsi i zamordowanych ludzi. – Wystawa jest zharmonizowana z architekturą. Bo dzisiaj już nie tylko plansze, słowo i zdjęcia, ale też dźwięk czy światło są elementem przekazu na takich wystawach.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi