Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2021

„Dobry Start 300+" to dofinansowanie do wyprawki szkolnej dla ucznia. W złożeniu wniosku o to świadczenie pomogą rodzicom pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, których 8 września będzie można spotkać w Ostrowie Lubelskim.

Ich dyżur odbędzie się w ramach uroczystości dożynkowych, w namiocie na placu przy kościele parafialnym, w godz. 13:00-16:00. Rodzice i opiekunowie uczniów będą mogli zarejestrować na miejscu konto w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, otrzymają też pomoc w złożeniu elektronicznego wniosku o „Dobry Start 300+".

Na spotkanie trzeba zabrać ze sobą dowód tożsamości. Do rejestracji konta w PUE ZUS i złożenia wniosku o 300+ potrzebny będzie adres e-mail, numer telefonu komórkowego i numer rachunku bankowego.

Świadczenie przysługuje w kwocie 300 zł na każdego ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. Wnioski można składać do końca listopada przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Jeszcze przed końcem wakacji ZUS wypłacił rodzicom i opiekunom z powiatu lubartowskiego świadczenia „Dobry Start" na ponad 8 tys. dzieci. Łączna kwota wypłat przekroczyła 2,4 mln zł.

Sobotni poranek zapowiadał się dżdżyście i markotnie. Nie zniechęciło to jednak organizatorów akcji krwiodastwa do kontynuacji działań związanych z przygotowaniami do zbiórki krwi, która odbyła się 28 sierpnia w naszym miasteczku. Pełni nadziei, że deszcz nie stanie im na przeszkodzie członkowie KGW w Ostrowie Lubelskim, Ochotniczej Straży Pożarnej, pracownicy Centrum Kultury oraz Pan Jarosław Krupka wspólnymi siłami i z ogromnym entuzjazmem zaangażowali się w przygotowanie stanowisk dla Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa, poczęstunku dla uczestników akcji, miesc z upominkami oraz atrakcji dla najmłodszych. Warsztaty ratownictwa medycznego, pokazy strażackie oraz animacje miały na celu wypełnienie czasu dzieciom czekającym na dorosłych, którzy zechcieli podzielić się tak cennym darem jakim jest krew. Starania organizatorów nie poszły na marne, bowiem pomimo pluchy na akcję przybyło mnóstwo osób. Zarejestrowano 70 dawców, krew udało się oddać 55 osobom, co dało łącznie 24,75 litra krwi, która dedykowana była dla Roberta Drozda – mieszkańca Ostrowa Lubelskiego. Organizatorzy kierują swoją ogromną wdzięczność zarówno do osób, które oddały krew, jak również do tych, które deklarowały chęć jej oddania. Ważną rolę w akcji odegrali także sponsorzy, którzy wsparli zbiórkę przekazując upominki, pączki na poczęstunek czy też bezpłatne poprowadzenie warsztatów ratownictwa medycznego, za co serdecznie im dziękujemy. Tyle dobrej energii skumolowało się tego dnia w jednym miejscu, że nawet w efekcie słońce radośnie rozbysnęło na niebie. Wniosek jest jeden - warto pomagać !

Czytaj więcej: Tyle dobrej energii, że nawet słońce radośnie rozbłysnęło na niebie! 

22 sierpnia 2021r. w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie odbyła się III edycja konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, Konkurs skierowany był do funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju wsi. W tym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zgłosiło się ponad 320 kół.

Uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach

- „Ciasto jak dawniej” na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy,

- „Ziołowe skarby kulinarne”,

- „Serweta inspirowana tradycją” – na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy.

KGW2

Wszystkie wyroby zarówno kulinarne, jak i rękodzielnicze nawiązywały do tradycji i bogactwa kulturowego naszego regionu. Półfinały odbywały się w Białej Podlaskiej, Chełmie i Lublinie. W Lublinie – dla uczestników z powiatów: kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego i świdnickiego. Kulturę lokalną, kulinarne specjały oraz wspaniałe rękodzieła Gminy Ostrów Lubelski pięknie promowały Koła Gospodyń Wiejskich Kaznów i Kolechowice oraz Zespół Śpiewaczy Ostrowianki-Polesianki,

W kategorii „Serweta inspirowana tradycją” najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy - Panie z KGW Kolechowice zajęły miejsce I, a z KGW Kaznów miejsce III. Zwycięskie koła nagrodzone zostały nagrodami rzeczowymi oraz otrzymały zaproszenie na galę finałową, która odbędzie się w Chełmie.

 

Jolanta Lato

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi