Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2021

     Starostwo Powiatowe w Lubartowie dokonało modernizacji gruntów i budynków na terenie gminy Ostrów Lubelski. W związku z powyższym zostaną dokonane zmiany w ewidencji podatkowej nieruchomości w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Lubelskim polegające na aktualizacji gruntów i budynków położonych w miejscowościach: Bójki, Jamy, Kaznów Kolonia, Kaznów, Kolechowice Kolonia, Kolechowice Folwark, Kolechowice, Rozkopaczew, Rudka Kijańska, Wólka Stara Kijańska.

Tylko do 30 września mamy czas na dopełnienie obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Osoby, które jeszcze się nie spisały, mogą to zrobić w sobotę, 25 września 2021 r. w godz. 8.00-12.00 w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Lubelskim.

Najpowszechniejszym i najprostszym dla znacznej części społeczeństwa sposobem dokonania spisu jest ankieta wypełniona w Internecie.

>>> kliknij, aby przejść na stronę samospisu internetowego

Osoby bez dostępu do Internetu w swoim miejscu zamieszkania, mogą:

  • • zadzwonić na numer Infolinii - tel. 22 279 99 99, która działa od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00-20:00. Opłata zgodna z taryfą operatora.

  • • przyjść do punktu spisowego w urzędzie, gdzie z pomocą przeszkolonego pracownika można dokonać spisu.

  • Narodowy Spis Powszechny Ludnosci i Mieszkan NSP 2021 grafika II

Zapraszam do czynnego udziału w konsultacjach społecznych projektu programu „Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027”. Twój głos będzie niezwykle cenny przy udoskonalaniu koncepcji Programu, którego założenia zaprezentują pracownicy Departamentu Zarządzania RPO z Lublina.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim,

w dniu 23.09.2021r. (czwartek) w godzinach 10-14.

Program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 to kluczowy dokument, określający strategię wykorzystania Funduszy Europejskich w województwie lubelskim na najbliższe lata. Celem programu jest wzmocnienie i efektywne wykorzystanie gospodarczych i społecznych potencjałów regionu, sprzyjające zintegrowanemu, zrównoważonemu i inteligentnemu rozwojowi województwa lubelskiego, ukierunkowanemu na wysoką jakość życia i bezpieczeństwo jego mieszkańców. W programie Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 będzie realizowane kompleksowe wsparcie, przyczyniające się do podniesienia konkurencyjności regionu, w tym działania dotyczące m.in.: badań naukowych i innowacji, rozwoju przedsiębiorczości, cyfryzacji, ochrony środowiska i klimatu, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii, zrównoważonej mobilności miejskiej, rozwoju infrastruktury transportowej, społecznej
i zdrowotnej, infrastruktury kultury i turystyki, włączenia społecznego, usług społecznych i zdrowotnych oraz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych.

Serdecznie zapraszamy.

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

pismo z logojhh tytty

DSC 0481Przepiękny korowód, uroczysta msza święta, ceremoniał dzielenia chleba, występy artystyczne,  pyszności przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz liczne stoiska wystawców. Tak w skrócie wyglądały Dożynki Gminno - Parafialne w Ostrowie Lubelskim.

Korowód złożony z mieszkańców, delegacji z wieńcami, pocztów sztandarowych oraz władz miasta i gminy jak również zaproszeni goście ruszyli wspólnie spod Urzędu Miejskiego przy akompaniamencie Zespołu Pieśni i Tańca ,,Jawor” ulicami Ostrowa Lubelskiego do kościoła. Po uroczystej mszy świętej najważniejszym elementem był moment przełamania i dzielenia chleba. Dożynkowy bochen podzielili na scenie burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk razem z przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Sobichem oraz Starostami Renatą i Tomaszem Wlazły z Rozkopaczewa II. Burmistrz w swoim przemówieniu między innymi podziękował wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do zorganizowania święta plonów. Nagrody dla wyróżniających się rolników otrzymali właściciele 8 gospodarstw: Renata i Tomasz Wlazły, Agnieszka i Michał Waszczuk, Marcin Bernacki, Sławomir Łysko, Agnieszka i Wojciech Płoscy, Danuta i Zenon Hodun, Marzena i Jacek Szymaniak oraz Mariusz Okoń. Wyróżnieni zostali twórcy tegorocznych wieńców KGW Jamy, KGW Kaznów, KGW Kolechowice, KGW “Kujawianki” Kolechowice Kolonia, KGW Ostrów Lubelski, Dzielnica Partyzantów wraz z sołectwem Bójki, Sołectwo Śródmieście, Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Ostrów Lubelski, Sołectwo Rozkopaczew I. Za ogrom trudu, zaangażowanie przy pracy włożonej w ich powstawanie pięknie dziękujemy. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultywowania tradycji, folkloru i promocji produktów regionalnych nagrodzeni zostali Krystyna Hoduń i Zespół Młode Rozkopaczewianki, Koło Gospodyń Wiejskich w Kaznowie nagrodę odebrała Jolanta Janicka dodatkowo wyróżniono  panią Monikę Derecką , Koło Gospodyń Wiejskich w Kolechowicach nagrodę odebrała Jolanta Lato oraz zespół Ostrowianki - Polesianki - nagrodę odebrała Bronisława Kubeluk.

Czytaj więcej: Dożynki Gminno - Parafialne w Ostrowie Lubelskim      

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi