Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wsparcie

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2021

mazurek 1

Koło Gospodyń Wiejskich z Kolechowic wzięło udział w kulinarnym konkursie wielkanocnym „Słodki mazurek” dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego

Konkurs został ogłoszony przez Fundacja Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „Pomaganie krzepi”. Upieczony przez nas mazurek miał 272 cm długość i był ozdobiony wykonanymi przez nas ozdobami z czekolady.

Wpłynęło ponad 180 zgłoszeń konkursowych. Nasz mazurek zajął III miejsce w kategorii – na najładniejszą dekorację mazurka wielkanocnego.

Jolanta Lato

indeks
BIURO ZKGZL W DNIU 02 KWIETNIA 2021 R. CZYNNE BĘDZIE W GODZ.  OD 7.30 DO 13.00.

KASA DNIU 02 KWIETNIA 2021 R. CZYNNA BĘDZIE W GODZ.  OD 8.30 DO 12.00.

INFORMUJEMY, ŻE PSZOK W NOWODWORZE, BRZOSTÓWCE ORAZ W LUSZAWIE 
W DNIU 03 KWIETNIA 2021 R. CZYNNY BĘDZIE W GODZ OD 10.00 DO 13.00.

Liczymy się dla Polski”

Od 1 kwietnia Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Dnia 1 kwietnia br. rozpoczyna się największe badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat - Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Zgodnie z Ustawą o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań spis prowadzony będzie od 1 kwietnia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku. Jednak z uwagi na obecne zagrożenie epidemiczne związane z COVID-19 w celu umożliwienia efektywnego przeprowadzenia spisu trwają prace nad nowelizacją ustawy tak, by wydłużyć czas trwania NSP 2021 o trzy miesiące - wówczas spis powszechny będzie trwał do dnia 30 września 2021 r.

Ostatni spis powszechny odbył się w Polsce w 2011 roku. Badanie realizowane obecnie pozwoli na analizę zmian, jakie zaszły w procesach demograficzno–społecznych i ekonomicznych w zakresie: ludności, stanu mieszkań i budynków oraz gospodarstw domowych i rodzin w powiązaniu z warunkami mieszkaniowymi na przestrzeni lat 2011-2021.

Wyniki spisu stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw. Ponadto są wykorzystywane przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej. Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu.

Obowiązkiem spisowym objęci zostali wszyscy mieszkańcy Polski (Polacy i cudzoziemcy), którzy stale mieszkają lub przebywają czasowo na terenie Polski. Jak również Polacy przebywający czasowo za granicą. Przedmiotem spisu są również mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zamieszkania i inne zamieszkane pomieszczenia nie będące mieszkaniami.

Dane podawane w spisie dotyczą stanu na dzień 31 marca 2021 r. na godz. 24:00, a z treścią pytań, zawartych w formularzu można zapoznawać się pod adresem https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/.

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz spisowy dostępny na stronie spis.gov.pl już od pierwszego dnia spisu.

Każda z osób podlegających spisowi będzie również mogła skorzystać ze spisu „na żądanie” - wystarczy zadzwonić na Infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

Jeżeli ktoś nie ma komputera, dostępu do Internetu lub potrzebuje pomocy by się spisać, będzie mógł skorzystać bezpłatnie z udostępnionego na terenie gminy lub w Urzędzie Statystycznym w Lublinie i jego Oddziałach pomieszczenia ze stanowiskiem komputerowym umożliwiającym przeprowadzenie samospisu. Taka forma spisu będzie możliwa tylko w przypadku gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie skontaktuje się rachmistrz, aby zrealizować spis w formie wywiadu telefonicznego lub – jeśli będzie to konieczne – bezpośredniego, z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: „Liczymy się dla Polski” 

sołtys1

 

Z okazji Dnia Sołtysa 

wszystkim pełniącym tę zaszczytną funkcję, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia:

zdrowia, pomyślności oraz zadowolenia z wykonywanych obowiązków.

Dziękujemy za współpracę, za zaangażowanie i liczne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej.

Niech Wasza praca dostarcza Wam wiele satysfakcji i będzie źródłem społecznego uznania.

tablica soltys

9 marca 2021 r. odbyły się wybory uzupełniające sołtysa sołectwa Ostrów Lubelski -  Kościuszki, w wyniku których spośród dwóch kandydatów wybrany został Pan Ryszard Kowalski.

Gratulujemy oraz życzymy powodzenia i wytrwałości w pracy na rzecz sołectwa.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi