Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2021

indeks

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:44; Gwałtowne wzrosty stanów wody - woj. małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie

Data i godzina wydania: 23.06.2021 - godz. 08:53

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:44

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 82.pdf)OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 82.pdf 179 kB223
Pobierz plik (OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 83.pdf)OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 83.pdf 183 kB231

Czytaj więcej: Ostrzeżenia meteorologiczne

skansen 2021Miło nam poinformować, iż 13 czerwca 2021 r. jury Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych po przesłuchaniu: 51 zespołów śpiewaczych, 4 instrumentalistów, 20 śpiewaków,
2 kapele i 16 grup w kategorii Mistrz-Uczeń, postanowiło wytypować do udziału w 55. Ogólnopolskiem Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu następujących wykonawców: w kategorii solistów śpiewaków:- Krystyna Hoduń z Rozkopaczewa,
W kategorii Mistrz-Uczeń:-Krystyna Hoduń i „Młode Rozkopaczewianki” z Rozkopaczewa, Do udziału w 55. Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej zostali zakwalifikowani: -Krystyna Hoduń z Rozkopaczewa, -Zespół „Młode Rozkopaczewianki” z Rozkopaczewa. Jury bardzo dziękuje wszystkim wykonawcom -artystom ludowym, reprezentującym wszystkie subregiony województwa lubelskiego, za udział w przeglądzie, przygotowanie prezentacji, a przede wszystkim za kultywowanie tradycji. A my jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się że nasi artyści będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności oraz promować niepowtarzalną lokalną tradycję muzyczną . Życzymy dalszych sukcesów .

 

Protokół z obrad jury Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych

W byłej leśniczówce „Gościniec” na skraju Lasów Parczewskich od strony Ostrowa Lubelskiego w niedzielę, 13 czerwca odbyło się spotkanie upamiętniające 77. rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK na Lubelszczyźnie.

Pomimo bardzo kapryśnej tego dnia aury uczestnicy uroczystości zebrali się o 10.45 przy pomniku – tablicy upamiętniającej szlak bojowy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Następnie ks. Stanisław Kluska - proboszcz ostrowskiej odprawił mszę świętą polową w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych i Batalionów Chłopskich. Organizatorami rocznicowego spotkania byli: Burmistrz Ostrowa Lubelskiego, lubelskie środowisko 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Nadleśnictwo Parczew, Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań” i Wójt Uścimowa. Rangę uroczystości podniosły licznie zgromadzone poczty sztandarowe i znamienici goście. W tym roku pogoda była wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to w uroczystościach wzięło udział bardzo wielu znamienitych gości jak również liczna grupa przybyłych mieszkańców Ostrowa Lubelskiego i okolicznych miejscowości. W imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieciekieg list odczytał Wojewoda Lubelski Lech Sprawka. Ministra Edukacji i Nauki Przemysław Czarnka reprezentował doradca-Ryszard Szczygieł składając na ręce organizatorów list okolicznościowy. Po uroczystej mszy świętej wręczono odznaczenia i złożono wiązanki. Odznaczenia wręczał Prezes Środowiska Lubelskiego 27 WDP AK Andrzej Mazurek w asyście żołnierzy dywizji. Na tę uroczystość dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przygotowali specjalną część artystyczną. W Nawet rzęsisty deszcz nie odstraszył sympatyków biegania i spotkanie zakończyły „Biegi Pokoleń” ścieżką dydaktyczną wokół rozlewiska rzeki Bobrówka. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek w programie imprezy znalazło się też ognisko, bigos, pączki a także tradycyjna wojskowa grochówka.

W minioną niedzielę, 6 czerwca nad jeziorem w Uścimowie, odbył się festyn charytatywny połączony z licytacją i wieloma innymi atrakcjami. Cel był jeden - zebrać jak najwięcej środków na leczenie 5- letniego Tymka chorego na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Chłopiec wraz z rodzicami i dwójką młodszych braci mieszka w Starej Jedlance. Choroba odebrała mu możliwość rozwoju ale i korzystania z dzieciństwa. W festynie uczestniczyły także Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Ostrów Lubelski: KGW Ostrów Lubelski, Jamy, Kaznów oraz Kolechowice Folwark. Wszyscy mogli liczyć nie tylko na świetną zabawę, ale także przepyszne jedzenie i domowe wypieki przygotowane przez członkinie KGW. Ciasta, pierogi, bigos, fasolka, zdrowe surówki, maślany popcorn i inne smakołyki pań cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, przed stoiskiem gromadziły się tłumy uczestników. Podczas kilkugodzinnej imprezy na leczenie chłopca udało się nam zebrać 2150 zł! Kwota ta jest znacznie wyższa, przed festynem zostały przekazane liczne zabawki, książki i inne przedmioty na licytację. Wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie społeczności naszej Gminy.

Jolanta Lato

festyn

 

 

Rolnik z LubelskiegoDepartament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie organizuje konkursy pod nazwą „Rolnik z Lubelskiego 2021” oraz „Ekolubelskie 2021”.

Konkurs „Rolnik z Lubelskiego 2021” przeznaczony jest dla rolników prowadzących działalność w jednej z czterech kategorii: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ogrodnictwo, sadownictwo.

Przedsięwzięcie ma na celu wyłanianie rolników, których praca i osiągnięcia mogą być przykładem dobrych praktyk dla wszystkich mieszkańców wsi województwa lubelskiego.
Szczegóły konkursu:
https://www.lubelskie.pl/aktualnosci-rolnictwo/rusza-konkurs-rolnik-z-lubelskiego-2021

Konkurs „Ekolubelskie 2021” wyłoni najlepszych producentów ekologicznych z obszaru naszego regionu. Organizatorzy chcą nagrodzić osoby które pokazują, że produkcja rolnicza może się odbywać w zgodzie z naturą, bez nadmiernej w nią ingerencji, a jednocześnie przynosić dochód i dawać satysfakcję.

Szczegóły konkursu:
https://www.lubelskie.pl/aktualnosci-rolnictwo/rusza-druga-edycja-konkursu-ekolubelskie/

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi