Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2021

indeksttt

Rok 2021 przyniósł zmiany w programie „Dobry start” – od 1 lipca br. Wnioski o świadczenie w ramach programu ,,Dobry start” można składać tylko w formie elektronicznej. Obsługą wniosków i wypłatą świadczeń na rachunek bankowy zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Aby ułatwić rodzicom i opiekunom złożenie wniosku w ramach tego programu w dniu 15 lipca 2021r. (czwartek) od godz. 9:00 w Centrum Kultury (sala prób - parter) w Ostrowie Lubelskim ul. Partyzantów 14, będzie pełnił dyżur pracownik ZUS, który pomoże osobom zainteresowanym założyć profil na PUE ZUS izłożyć wniosek online.

Do złożenia wniosku o świadczenie potrzebne są następujące dane: PESEL wnioskodawcy oraz dziecka/ci, adres szkoły do której uczęszcza dziecko oraz numer rachunku bankowego, na który będzie wypłacane świadczenie.

Czytaj więcej: Informacja o programie ,,Dobry start” od 1 lipca 2021

2 lipca 2021 roku odbyła się wyjątkowa uroczystość poświęcenia i przekazania nowego samochodu gaśniczego zakupionego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamach. W intencji strażaków-ochotników z OSP Jamy i ich rodzin zarówno żyjących a także tych, którzy odeszli do Pana na wieczny spoczynek oraz zaproszonych gości odprawiona została msza św. sprawowana przez ks. Stanisława Kluskę - proboszcza parafii Ostrów Lubelski. W dalszej części uroczystości, już na placu przed Kaplicą w Jamach, orkiestra odegrała hymn państwowy i wciągnięto flagę państwową na maszt. Gości powitali Józef Gruszczyk - burmistrz Ostrowa Lubelskiego oraz druh Kazimierz Abramik - prezes zarządu jednostki OSP w Jamach. Wśród wielu znamienitych gości znaleźli się min. Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki, Sylwester Tułajew - Poseł na Sejm RP, Stanisław Gogacz- Senator RP, st. bryg. Szczepan Goławski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP, Andrzej Odyniec - Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Janusz Bodziacki - Dyrektor Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych, Radosław Kozak - dyrektor kancelarii Sejmiku, Lucjan Mileszczyk - Wicestarosta Lubartowski, Eliza Smoleń-Wójt Gminy Uścimów, Paweł Woźniak - Wójt Gminy Sernik i wielu innych gości.  Następnie odczytano akt przekazania pojazdu, oraz uroczyste przekazanie kluczyków do nowego samochodu na ręce prezesa jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamach. Następnie aktu poświęcenia samochodu dokonał ks. Stanisław Kluska. Zakup samochodu był możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu przede wszystkim członków jednostki OSP w Jamach, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz sponsorów.

Całkowity koszt zakupu samochodu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 3,5/24 na podwoziu MAN wyniósł 790 890 zł, środki na zakup pojazdu pochodziły m.in. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie 380 000 zł, z Gminy Ostrów Lubelski 210 000 zł, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego 180 000 zł oraz środków własnych uzyskanych od sponsorów: Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., Zakładu Produkcyjnego BEMPRESA, Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, Zakładu Mleczarskiego Laktopol, Nadleśnictwa Lubartów, Nadleśnictwa Parczew, Pani Moniki Żukowskiej, Pana Józefa Sawicza, Pana Krzysztofa Ryla.

Ważnym wydarzeniem tej uroczystości były przemówienia zaproszonych gości. Głównym przekazem były gratulacje za pozyskania samochodu, podziękowania, okazywanie wdzięczności za długoletnią pełną poświęcenia i zaangażowania działalność. Nie zabrakło również szczerych życzeń dalszej owocnej współpracy, sukcesów na dalsze lata dla jednostki OSP w Jamach. Goście zwrócili szczególną uwagę na fakt, że członkowie jednostki swoją ofiarną pracą i służbą dają przykład solidarności społecznej, sztuki służenia innym, niesienia pomocy w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych. Organizatorzy nie zapomnieli również podziękować swoim darczyńcom. Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie pamiątkowych statuetek sponsorom oraz osobom  i organizacjom, które w znacznym stopniu wsparły finansowo zakup samochodu, a także w inny sposób przyczyniły się do realizacji tak ważnego dla całej społeczności gminy projektu.

30 czerwca 2021 r. w Centrum Kultury odbyło się uroczyste rozdanie Nagród Rady Miejskiej i Burmistrza Ostrowa Lubelskiego. Nagrody przypadły w udziale uczniom o wzorowym zachowaniu, osiągającym wysokie wyniki w nauce, reprezentującym szkołę podczas konkursów i aktywnie działającym na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości!

Czytaj więcej: NAGRODY RADY MIEJSKIEJ I BURMISTRZA OSTROWA LUBELSKIEGO 

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE

Data i godzina wydania: 25.06.2021 - godz. 10:50

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 11:00 dnia 25.06.2021 do godz. 03:00 dnia 26.06.2021

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (LUW_0608_BG_20210623185500797-1.pdf)Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 53 135 kB261
Pobierz plik (LUW_STAN_20210624095432949-1.pdf)OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 87 176 kB254

Czytaj więcej: OSTRZEŻENIE O BURZACH Z GRADEM

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi