Wydarzenia w roku 2021
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1
Obszar (w nawiasie numerostrzeżenia dla powiatu): powiaty: bialski(91), Biała Podlaska(91), biłgorajski(98), Chełm(93), chełmski(93),hrubieszowski(91), janowski(95), krasnostawski(93), kraśnicki(95), lubartowski(89),lubelski(93), Lublin(92), łęczyński(93), łukowski(90), opolski(92), parczewski(92), puławski(89),radzyński(90), rycki(89), świdnicki(91), tomaszowski(93), włodawski(93), zamojski(94),Zamość(94)
Ważność: od godz. 10:44 dnia 21.10.2021 do godz. 02:00 dnia 22.10.2021
Prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h,w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu.
W dniu 13 października 2021 r. Burmistrz Ostrowa Lubelskiego – Józef Gruszczyk uczestniczył w obchodach Jubileuszu 25-lecia działalności Lubelskiej Izby Rolniczej po jej reaktywacji na mocy Ustawy o izbach rolniczych z dnia 14 grudnia 1995 roku.
Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Wojciechowie pw. Św. Teodora z udziałem pocztu sztandarowego Lubelskiej Izby Rolniczej, zaproszonych gości i delegatów. Msza św. odprawiona została w intencjach lubelskich rolników, delegatów przez Ks. Jana Hałasę – Proboszcza Parafii pod wezwaniem Św. Teodora w Wojciechowie i Ks. Piotra Ochala – Duszpasterza Rolników i Mieszkańców Wsi. W trakcie mszy świętej poświęcona została tablica upamiętniająca Św. P. Tadeusza Skibę – Delegata i Pracownika Lubelskiej Izby Rolniczej.
Czytaj więcej: Obchody Jubileuszu 25-lecia działalności Lubelskiej Izby Rolniczej
Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2022.
Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
- dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
- osobami posiadającymi:
orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573) albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności(zgodnie z art. 5 i art. 62 ww. ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych – poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.
W V edycji konkursu ,,Polak Roku we Włoszech’’ i na świecie Krystyna Hoduń jako solistka zajęła III miejsce w kategorii działalność kulturalna natomiast Ostrowianki - Polesianki zostały laureatkami i zdobyły III miejsce w kategorii działalność artystyczna.
W tym roku jubileuszowa gala V edycji konkursu “ POLAK ROKU WE WŁOSZECH I NA ŚWIECIE “ miała miejsce w miejscowości Palombara Sabina z którym Nasza gmina podpisała w dniu 13 maja 2018 r. umowę partnerską. Z inicjatywą nawiązania współpracy wystąpił Burmistrz Ostrowa Lubelskiego - Józef Gruszczyk. 10 sierpnia 2017 r. Burmistrzowi gminy Palombara Sabina - Alessandro Palombi została przedstawiona propozycja współpracy partnerskiej pomiędzy gminą Ostrów Lubelski (Rzeczpospolita Polska), a gminą Palombara Sabina (RM) (Włochy).
Gala finałowa odbyła się 9 października na Zamku Castello Savelli w Palombara Sabina k. Rzymu. Nagrodę dla zespołu Ostrowianki - Polesianki odebrała Agnieszka Mąką pochodząca z Ostrowa Lubelskiego - aktualnie mieszkanka Palombary Sabiny. W imieniu Krystyny Hoduń nagrodę odebrała Izabela Pyzdra Prezes Polsko-Włoskiej Izby Gospodarczej.
GRATULACJE DLA WSZYSTKICH LAUREATÓW!!!!
