Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia roku 2017

   W ubiegłą niedzielę 27 sierpnia przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie odbyły się Dożynki Powiatowe. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli naszej gminy, która reprezentowana była przez delegację wieńca dożynkowego i zespół Ostrowianki – Polesianki. Nasz wieniec został wyróżniony w kategorii wieńców tradycyjnych. Nagrodę otrzymali również państwo Agnieszka i Jerzy Gajusiowie, jako najlepsi rolnicy gminy Ostrów Lubelski. Natomiast Natalia Wach (saksofonistka Orkiestry Dętej OSP) za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymała stypendium starosty lubartowskiego.

inspekcjawet pow lek wet w lubart

   Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubartowie informuje, że od dnia 17 sierpnia 2017 r. obowiązuje Decyzja (UE) 2017/1481 zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich, zgodnie z którą gminy: Firlej, Kock, Niedźwiada, Ostrówek, Ostrów Lubelski i Uścimów zostały  wymienione w części I załącznika jako obszar ochronny.

Więcej informacji w załącznikach poniżej.

 

 

szlachetnapaczkaSzanowni Państwo

   Chciałabym zaprosić Państwa do współpracy przy poszukiwaniu wolontariuszy do wyjątkowego programu: SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Obecnie poszukujemy Wolontariuszów Paczki i Akademii, bez których mądra pomoc dla potrzebujących nie będzie możliwa. To dzięki nim te programy mogą funkcjonować.


   Program oparty jest na idei mądrej pomocy. SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI zmienia życie dzieci, które straciły wiarę w siebie. Wykorzystując System Motywatorów Zmiany – unikalną metodologię pracy wolontariusza z dzieckiem – przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesów w życiu.

 
Małgorzata Plutyńska
Asystent ds. Operacyjnych zespołu Promocji Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości w województwie lubelskim
Stowarzyszenie WIOSNA 

ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków
 
 

herb    Na podstawie art. 39 ust. 6a ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 460 z późn. zm.) Burmistrz Ostrowa Lubelskiego jako zarządca drogi informuje, że przygotowywana jest dokumentacja projektowa dla przebudowy drogi gminnej  nr 103597L (ulica Polna) w Ostrowie Lubelskim o długości ok. 630 mb.

    W ramach inwestycji może powstać obowiązek wybudowania w pasie drogowym kanału teletechnicznego, o ile w ciągu 60 dni od dnia umieszczenia niniejszej informacji na stronie internetowej, zgłosi się podmiot zainteresowany udostępnieniem takiego kanału. Kanał udostępniany jest na zasadach uregulowanych w art. 39 ust. 7-7f ustawy o drogach publicznych.

Zgłoszenia należy kierować na piśmie na adres:

Urząd Miejski w Ostrowie Lubelskim, ul. Partyzantów 1, 21-110 Ostrów Lubelski

    Informuję ponadto, że w myśl art. 39 ust. 6b ustawy o drogach publicznych, podmiot który zgłosi zainteresowanie udostępnieniem przez zarządcę drogi kanału technologicznego, a następnie po jego wybudowaniu nie złoży oferty (zawarcia umowy wynajmu lub dzierżawy kanału) jest zobowiązany zwrócić zarządcy drogi koszty wybudowania kanału technologicznego, o ile nie udostępniono tego kanału innym podmiotom.

    Niniejsza informacja zostaje podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej Miasta Ostrowa Lubelskiego http://www.ostrowlubelski.pl/ oraz przesłana do wiadomości prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Piknik Rodzinny Piknik w Ostrowie Lubelskim. Stoiska promocyjne, degustacje i „Ona czuje we mnie piniądz”
Animacje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, degustacje potraw regionalnych oraz koncert zespołu ŁOBUZY. Tak w skrócie wyglądał tegoroczny Piknik Rodzinny. Impreza odbyła się 6 sierpnia (niedziela) nad Jeziorem Miejskim.
   Plaża nad Jeziorem Miejskim po brzegi była wypełniona uczestnikami pikniku. Atrakcji było co niemiara. Kolorowe warkoczyki, tatuaże, konkurencje rodzinne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych milusińskich a animatorzy mieli ręce pełne roboty. W między czasie można było porzucać wędką podczas zawodów prowadzonych przez miejscowy Związek Wędkarski. Niemniejszym powodzeniem cieszyła się prezentacja sprzętu ratowniczo - gaśniczego przeprowadzona przez Powiatową Straż Pożarną w Lubartowie.
   Ciekawą atrakcją okazały się stoiska promocyjne Stowarzyszenia Mieszkańców Ostrowa Lubelskiego, przy którym można było degustować potrawy regionalne oraz stoiska z rękodziełem przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Jamach. Nie zabrakło również Lokalnej Grupy Działania „Jagiellońska Przystań”.

Czytaj więcej: Piknik w Ostrowie Lubelskim

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi