Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia roku 2017

Szanowni Państwo,

w załączeniu pozwalam sobie przesłać zaproszenie na misję biznesową SEKTORA PRZETWÓRSTWA ROLNO-spożywczego do Indii w związku z w wydarzeniem promocyjnym World Food India w terminie 1-7.11.2017.

Zapraszamy przedsiębiorców Z SEKTORA SPOŻYWCZEGO I OKOŁO SPOŻYWCZEGO, W TYM: przetwórstwa owoców i warzyw, produkcji soków i napojów, przetwórstwa mleka, produkcji przetworów nabiałowych, produkcji mięsa i drobiu oraz chłodnictwa, przechowalnictwa i transportu.

W ramach misji odbędzie się Forum Biznesu Polska-Indie, spotkania z indyjskimi firmami. Do Państwa dyspozycji będzie również stoisko narodowe o pow. 200m2, na którym będzie można dokonać prezentacji oferty swojej firmy.

Więcej szczegółów wyjazdu znajduje się w załączonym do niniejszej wiadomości zaproszeniu.

WSZYSTKIE OSOBY ZAINTERESOWANE UDZIAŁEM W MISJI PROSIMY O REJESTRACJĘ POPRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DOSTĘPNY W TYM MIEJSCU:

http://www.paih.gov.pl/World_Food_India_2017 [1]

Przesłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z uczestnictwem w misji.

Jednocześnie pragniemy zaprosić Państwa NA CAŁODNIOWE WARSZTATY NA
TEMAT EKSPANSJI NA RYNEK INDYJSKI.

Szkolenie będzie miało formę dyskusji z zaproszonymi prelegentami i
będzie się odbywało 17.10.2017 (WTOREK) W SALI KONFERENCYJNEJ D,
MINISTERSTWA ROZWOJU, PRZY PL. TRZECH KRZYŻY 3/5 W WARSZAWIE.

Czytaj więcej: Indie - zaproszenie na misję, zaproszenie na warsztaty o rynku

Uchwałą z dnia 21 października 2016 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Dzień Praw Rodziny obchodzony 22 października każdego roku. Posłowie dali wyraz swemu przekonaniu, że misja rodziny we współczesnym świecie powinna być coraz bardziej ceniona i uznawana, a prawa rodziny winny być adekwatne do wyjątkowej misji jaką spełnia każda rodzina, która jest „naturalną i podstawową komórką społeczną”.

Promowanie małżeństwa jako trwałego związku kobiety i mężczyzny będącego zaczynem rodziny, rodzicielstwa i życia rodzinnego, wskazywanie fundamentalnego znaczenia rodziny u początków życia człowieka, w czasie jego trwania, jak i u jego schyłku oraz podkreślanie służebnej roli członków rodziny wobec siebie dla dobra wspólnoty rodzinnej jako całości, jak i dla poszczególnych osób, przyczyni się do pełniejszego zrozumienia i utrwalenia w świadomości społecznej funkcji rodziny i jej roli we współczesnym świecie. Tylko rodziny świadome swych praw i obowiązków są w stanie kształtować Polskę solidarną, zachowującą „pamięć i tożsamość” swego dziedzictwa i właściwie przygotować kolejne pokolenia do wykonywania zadań wobec rodziny, społeczności lokalnej, narodu i państwa.

Czytaj więcej: Apel Narodowego Komitetu Obchodów Dnia Praw Rodziny z dnia 14 września 2017 roku do władz...

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi