Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia roku 2017

 herb   Burmistrz Ostrowa Lubelskiego zwraca się z apelem do właścicieli i posiadaczy psów o przestrzeganie obowiązku utrzymywania czworonogów pod stałą opieką, co wynika z ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U. Nr 111 poz. 724 z dnia 23 września 1997 r. z póź. zm.) Brak opieki nad tymi zwierzętami doprowadza do powstawania plagi wałęsających się psów, co powoduje zagrożenie dla mieszkańców gminy a szczególnie dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół. W przypadku stwierdzenia w przestrzeni publicznej psa bez opieki właściciela, zastosowanie może mieć kara aresztu lub grzywny zgodnie z art 31.1 cytowanej ustawy. Nadzór powierzono funkcjonariuszom Ochrony Zwierząt i Policji.

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Czytaj więcej: Apel do właścicieli psów

AzbestAktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie wszystkich gmin członkowskich należących do Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej.

    Informujemy, że w najbliższych tygodniach, do 28 lutego prowadzone będą na terenie Miasta i Gminy Ostrów Lubelski prace inwentaryzacyjne. Zadanie zrealizują pracownicy firmy wyłonionej do wykonania tego zadania tj. AM Trans Progres sp. z o.o., z Poznania.

   Osoby wykonujące prace będą posiadały imienne upoważnienia do reprezentowania Gminy przy wykonywaniu czynności, z numerem dowodu osobistego, podpisane przez Burmistrza Ostrowa Lubelskiego. Prosimy mieszkańców o udostępnianie informacji na temat wyrobów zawierających azbest zdemontowanych i zgromadzonych na posesjach, osobom wykonującym inwentaryzację z natury. Prowadzona inwentaryzacja ma na celu ustalenie ilości i stanu technicznego użytkowanych wyrobów zawierających azbest, a następnie opracowanie aktualnego Programu usuwania wyrobów zawierających azbest, który umożliwi kontynuację usuwania wyrobów azbestowych z budynków znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Ostrów Lubelski do 2032 roku.

Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 81 852 00 03 wew 25

   herb Burmistrz Ostrowa Lubelskiego informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami lub współposiadaczami gruntów rolnych położonych na terenie Gminy Ostrów Lubelski, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w terminie:

od 1 lutego 2017 r. do 28 lutego 2017 r.

 Odpowiedni wniosek należy złożyć do Burmistrza wraz z fakturami VAT ( lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (wniosek-o-zwrot-podatku-akcyzowego-zawartego-w-cenie-oleju-napedowego-wykorzystywanego-do-produkcji-rolnej.pdf)Wniosek akcyza 242 kB434

Czytaj więcej: Informacja o zwrocie podatku akcyzowego

Szanowni Państwo,

Departament Strategii, Analiz i Rozwoju MRiRW uprzejmie informuje, że Komisja Europejska planuje rozpoczęcie negocjacji z Turcją m.in. w sprawie dalszej liberalizacji handlu towarami rolnymi i rolnymi przetworzonymi.
 
W związku z powyższym, celem przygotowania stanowiska do przekazania
KE, prosimy o:
 
· zgłoszenie wykazu towarów (postulaty ofensywne), w odniesieniu do których eksporterzy polscy byliby zainteresowani zwiększeniem preferencyjnego dostępu do rynku tureckiego;
 
· przekazanie informacji na temat stosowanych przez Turcję barier pozataryfowych, (w szczególności, weterynaryjnych i fitosanitarnych) utrudniających bądź eliminujących polski eksport na rynek turecki towarów rolnych;
 
· przekazanie wykazu produktów, w zakresie których istnieje zagrożenie dla produkcji krajowej ze strony nadmiernego importu z Turcji.
 
Prosimy o przekazanie ww. informacji do 15 lutego 2017 r., także na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Krzysztof Jurgiel
i
Wojewoda Lubelski
Przemysław Czarnek
mają zaszczyt zaprosić
na
konferencję wojewódzką pn. Wzmacniamy polskie rolnictwo”.
Wydarzenie odbędzie się w dniu 30 stycznia 2017 roku,
w godz. 12.00-14.00,
w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (ul. Spokojna 4).

W programie konferencji:
Wystąpienie Wicewojewody Lubelskiego Roberta Gmitruczuka
Wystąpienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela
- Program działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na lata 2015-2019
- Program Rozwoju Głównych Rynków Rolnych na lata 2016-2020
- Priorytety Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na rok 2017 w aspekcie Programu Działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na lata 2015-2019
Wystąpienie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Zarudzkiego
- Rolnictwo w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju
- Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Wystąpienie Senatora RP, Przewodniczącego Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Zastępcy Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność" Jerzego Chróścikowskiego
- Działania Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi na rzecz realizacji polityki rolnej państwa
Wystąpienie Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza
- Rola Rady Dialogu Społecznego w realizacji polityki rolnej państwa
Wystąpienia przedstawicieli organizacji rolniczych
Dyskusja

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi