Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia roku 2017

   Walne zebranie w OSP Kolechowice Dnia 11 lutego 2017r. o godzinie 17:00 w remizie OSP w Kolechowicach Kolonii odbyło się doroczne Walne Zebranie podsumowujące pracę jednostki OSP w roku ubiegłym.
    W spotkaniu wzięło udział 24 druhen i druhów oraz zaproszeni goście: Burmistrz Józef Gruszczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Powałka , Sołtys Urszula Włosek, Radna Katarzyna Banucha oraz członkowie Zarządu Miejsko-Gminnego OSP - Andrzej Kowalski, Zygmunt Smyk, Władysław Mikucewicz, Władysław Kowalik oraz Henryk Klementewicz.

    W imieniu Zarządu OSP Kolechowice Kolonia sprawozdanie złożyli: Prezes Andrzej Domański oraz Sekretarz Jan Wierzchowski. Obecni na sali mogli zapoznać się m.in. ze sprawozdaniem finansowym, aktualnym stanem członkowskim jednostki oraz planami związanymi z remontem budynku remizy.

    Po wysłuchaniu sprawozdania zebrani przyjęli absolutorium za 2016 rok. Następnie zaproszeni goście wyrazili uznanie wszystkim zaangażowanym w działalność jednostki oraz życzyli powodzenia w realizacji kolejnych celów. Po części oficjalnej, przy kolacji wszyscy zgromadzeni w doskonałej atmosferze mieli okazję do wymiany swoich poglądów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym

Czytaj więcej: Walne Zebranie podsumowujące pracę jednostki OSP w Kolechowicach

    FRL   Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny informuje, że w dniach od 17 do 28 lutego 2017 r. prowadzona będzie rekrutacja uczestników projektu „Pracuję u siebie”. Projekt zakłada udzielenie między innymi wsparcia finansowego (dotacji inwestycyjnej w kwocie 23 000 zł oraz wsparcia pomostowego w kwocie 8 400 zł) na rozpoczęcie prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej.

    Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w projekcie dostępne się na stronie internetowej www.fundacja.lublin.pl/pracuje-u-siebie oraz w biurach projektu w Lublinie, w Lubartowie oraz w Łukowie.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (ulotka_str1.jpg)Ulotka 1 751 kB337
Pobierz plik (ulotka_str2.jpg)Ulotka 2 924 kB327

Konkurs 9 lutego 2017 r. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie corocznego konkursu Czytelnik Roku 2016 organizowanego przez Samorządową Bibliotekę Publiczną w Ostrowie Konkurs Lubelskim wraz z filiami w Rozkopaczewie i Kolechowicach. Spośród wszystkich czytelników naszych bibliotek wybrano tych, którzy wypożyczyli największą ilość książek. Zwycięzcom konkursu nagrody wręczał burmistrz Ostrowa Lubelskiego pan Józef Gruszczyk. Podczas uroczystości wręczania nagród, dzieci z Przedszkola Samorządowego zaśpiewały i pięknie zatańczyły umilając wszystkim czas.

podatki

     Gmina Ostrów Lubelski znajduje się na 3 miejscu w kraju pod względem niskich podatków lokalnych w kategorii miast niepowiatowych. Ranking polityki podatkowej gmin za lata 2013-2015 został opublikowany w piśmie samorządu terytorialnego „Wspólnota”. W naszej gminie dochody własne otrzymane z podatków stanowią 57,37% dochodów możliwych do zebrania z tego tytułu. Oznacza to, że stawki podatków w uchwałach podatkowych są dużo niższe od maksymalnych stawek wynikających z ustaw, tj. o 42,63%.

Czytaj więcej: Niskie podatki w Gminie Ostrów Lubelski

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi