Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia roku 2017

   PGW Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się uroczyste podpisanie listów intencyjnych pomiędzy Polską Spółką Gazownictwa a przedstawicielami dwunastu samorządów, dotyczących podjęcia współpracy w zakresie dalszej gazyfikacji woj. lubelskiego.

   List intencyjny podpisany przez Pana Burmistrza Józefa Gruszczyka ma na celu umożliwienie rozwóju sieci gazowej w Gminie Ostrów Lubelski.

 W spotkaniu z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego województwa lubelskiego wzięli udział: Tomasz Blacharski, członek Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa oraz Dariusz Dumkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa.

– Liczę na to, że te listy intencyjne to krok w dobrym kierunku, który pozwoli na to, że w najbliższym czasie zaplanowane inwestycje w poszczególnych gminach, będą realizowane – powiedział wojewoda Przemysław Czarnek. – Podpisanie listów jest okazaniem dobrej woli przede wszystkim ze strony Polskiej Spółki Gazowniczej do inwestowania i rozwijania sieci gazowej na terenie woj. lubelskiego. Ta sieć gazowa ma ogromne znaczenie na różnych płaszczyznach. Jest bardzo ważna dla mieszkańców gmin, ale równie ważna dla potencjalnych inwestorów – zaznaczył wojewoda Czarnek.

    Podczas spotkania poruszone zostały także kwestie związane z nową strukturą organizacyjną PSG jako Narodowego Operatora Systemu Dystrybucyjnego Gazu, rozwoju sieci gazowej i możliwości gazyfikacji kolejnych gmin oraz likwidacji tzw. białych plam na mapie gazowej regionu poprzez dostarczanie gazu skroplonego LNG, w ramach budowy tzw. wyspowych stacji regazyfikacji LNG, w miejscach oddalonych od tradycyjnej sieci gazowej. Ścisła współpraca PSG z samorządami to realizacja zarówno rządowej polityki zrównoważonego rozwoju, polegającej na likwidacji barier cywilizacyjnych, jak też nowej strategii spółki na lata 2016-2022.PG
 
     Polska Spółka Gazownictwa to największa spółka Grupy Kapitałowej PGNiG. Zatrudnia prawie 11 tys. pracowników, działa na terenie całej Polski i dystrybuuje gaz poprzez 180 tys. km gazociągów. PSG jest nowoczesnym przedsiębiorstwem o bogatych tradycjach, czerpiącym doświadczenie z ponad 160-letniej historii gazownictwa na ziemiach polskich. Jest największym w Europie operatorem systemu dystrybucyjnego gazu.
 
    Zmieniające się otoczenie prawno-gospodarcze postawiło przed spółką nowe wyzwania. W celu stworzenia warunków dla rozwoju spółki, dla realizacji jej misji i wizji,  wypracowano i przyjęto w czerwcu 2016 roku pakiet kluczowych dokumentów, w tym Strategię Polskiej Spółki Gazownictwa  na lata 2016-2022. Jej celem jest stworzenie warunków dla dynamicznego rozwoju PSG, zapewniającego ugruntowanie pozycji spółki na polskim rynku energetycznym, a także dalsze rozszerzanie działalności.

źródło: Urząd Wojewódzki w Lublinie

 

 Więcej na stronach:

https://www.psgaz.pl/aktualnosci

http://www.lublin.uw.gov.pl

KOŁOMYJA – PODOLE – LWÓW

26 – 29.05.2017

26.05 Wyjazd z Ostrowa w godzinach wieczornych, nocny przejazd do Kołomyi,

27.05 Przyjazd do KOŁMYI w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, spacer po Kołomyi – spotkanie z polską społecznością w Kołomyi. W godzinach popołudniowych wizyta w Jaremczy ( w zależności od czasu pracy kierowcy ), powrót do hotelu, uroczysta obiadokolacja z muzyką ( dopłata 60 zl/osobę ), nocleg.

28.05 Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie twierdz podolskich: CHOCIM (twierdza, spacer po polach wielkich bitew) - OKOPY ŚW TRÓJCY (twierdza, widok na Dniestr i Zbrucz), KAMIENIEC PODOLSKI - (twierdza i stare miasto z katedrą, kościołem ormiańskim, basztami i rynkiem). W miarę możliwości udział we mszy św. Przejazd do Lwowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

29.05 Śniadanie, wykwaterowanie. Całodzienne zwiedzanie LWOWA: Cmentarz Łyczakowski z Cmentarzem Orląt Lwowskich. Stare Miasto: Katedra Ormiańska, Katedra Łacińska, Rynek, Prospekt Swobody, Kościół Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny na zakupy. Wyjazd ze Lwowa ok. godz. 16.00. Powrót w godzinach nocnych.,

CENA: 560 ZŁ/OSOBA

W RAMACH CENY
• transport autokarem klasy turystycznej
• 2 noclegi;
• wyżywienie jak w programie (3 x śniadanie,2 x obiadokolacja);
• usługi miejscowych przewodników;
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
• opłaty graniczne i miejscowe;
• ubezpieczenie NNW, KL, bagaż.
UWAGA!
• pokój 1-os. za dopłatą +100 zł;
każdy z uczestników musi posiadać ważny paszport minimum 3 miesiące od daty wyjazdu;
• program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.

   wet Na podstawie § 10. 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. z 2013r., poz. 1737) na terenie województwa lubelskiego w dniach 23 – 28  kwietnia 2017 roku zostanie przeprowadzona akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących metodą doustną.

Szczepionka będzie zrzucana z samolotu w ilości 20 - 30 dawek na 1 km².

Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych.

Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci stożkowatego krążka o wymiarach 30 mm x 9 mm, koloru brunatnego o intensywnym zapachu rybnym.

Osoba mająca kontakt ze szczepionką powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny.

Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do lekarza weterynarii.

Nie zaleca się organizacji polowań zbiorowych na terenach objętych szczepieniem w okresie 14 dni od daty wyłożenia szczepionki.

Psy należy trzymać na uwięzi, a koty w zamknięciu.

N i e    w o l n o     d o t y k a ć     s z c z e p i o n k i !!!

ARR

  W Agencji Rynku Rolnego można składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Wnioski będą przyjmowane do 25 czerwca 2017 roku.

   O przyznanie dopłaty można ubiegać się z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany (zakupionego i wysianego/wysadzonego w okresie od 15 lipca 2016 r. do 15 czerwca 2017 r.):

  • zbóż ozimych
  • zbóż jarych
  • roślin strączkowych
  • ziemniaka
  • mieszanek zbożowych i pastewnych (sporządzonych z gatunków roślin objętych systemem dopłat z wyłączeniem ziemniaka).

Czytaj więcej: ARR przyjmuje wnioski o dopłatę do materiału siewnego

armir

Maria Fajger zastępca prezesa ARiMR mówi o pomocy na inwestycje, którą można otrzymać za pośrednictwem Agencji z PROW 2014 - 2020. Kto może starać się o wsparcie? Na co? Ile p

ieniędzy jest do wzięcia? - zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Biznes na wsi".

100 tys. zł. premii dla młodych rolników - wnioski można składać od 27 kwietnia

Czytaj więcej: Pomoc dla przetwórców, młodych rolników, gospodarzy, którzy chcą restrukturyzować swoje...

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi