Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia roku 2017

W dniu 30 kwietnia 2017 roku odbyły się, tym razem w Niedźwiadzie strefowe zawody sportowo-pożarnicze części powiatu lubartowskiego, w których wystąpiły jednostki OSP z gminy Lubartów, Niedźwiada, Ostrówek, Ostrów Lubelski, Serniki i Uścimów. Ogółem startowało 50 drużyn, w tym 38 męskich i 12 żeńskich. Obsługę zawodów i sędziowanie zapewniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie wraz z przedstawicielami jednostek OSP. Na zawody przybyli burmistrzowie i wójtowie gmin biorących udział w zawodach. Z naszej gminy w zawodach uczestniczyły następujące drużyny męskie reprezentujące OSP: Jamy, Kaznów, Kolechowice Folwark, Kolechowice Kolonia, Rozkopaczew I, Rozkopaczew II, Ostrów Lubelski oraz drużyny żeńskie z OSP Kaznów i Kolechowice Kolonia.

Czytaj więcej: Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Niedźwiadzie


    Uroczystości obchodów 3 Maja w 2017 odbyły się przedpołudniem w Ostrowie Lubelskim. Uroczysty pochód, msza święta, złożenie wiązanek - tak rozpoczęliśmy tegoroczne obchody 226 rocznicy Ustanowienia Konstytucji 3 Maja.

   Mszą świętą w kościele parafialnym, której przewodniczył ksiądz Tomasz Rehlis rozpoczęły się gminne obchody 3 Maja. Po jej zakończeniu władze miasta, poczty sztandarowe a także przybyli goście i społeczność lokalna w uroczystym pochodzie przeszli pod Krzyż Milenijny i Obelisk znajdujący się w Parku Miejskim, gdzie zostały złożone wiązanki. Następnie głos zabrał burmistrz Ostrowa Józef Gruszczyk, który na zakończenie swojej wypowiedzi zaprosił wszystkich na część artystyczną, do Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Ostrowa pod batutą Anny Krawczyk- Durak, dzieci z Formacji Tańca Ludowego przygotowane przez Pawła Jędrejaka oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Kaznowa, którzy pod okiem nauczycieli: Ewy Rugały, Marioli Matyjaszczyk, Grażyny Piech i Renaty Broniszewskiej przygotowali akademię upamiętniającą Uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Małgorzata Sobczyńska

Czytaj więcej: Gminne uroczystości z okazji 226 rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja

florianZ okazji Dnia Strażaka i święta Św. Floriana

życzymy wszystkim Druhom z naszej gminy

stałej opieki Patrona w wypełnianiu strażackiej powinności,

bezpiecznej służby,

satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku;

tyle powrotów, ile wyjazdów

zdrowia, wszelkiej pomyślności i szczęścia.

Składamy też wyrazy szacunku i uznania

za ofiarną służbę, trud i poświęcenie.

 podpisy

 

PRZEBUDZENI DO ŻYCIA24 kwietnia odbył się Turniej Wojewódzki XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów. Na tym etapie pojawiają się najbardziej utalentowani recytatorzy z całego województwa lubelskiego wyłonieni podczas eliminacji powiatowych.

Z reguły każdy powiat nominuje jednego uczestnika. Wyjątkiem był nasz powiat - lubartowski - reprezentowany przez dwoje wykonawców: Joannę Ziółkowską i Jakuba Powałkę z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim, ponieważ jury jednakowo przypadły do gustu obydwa wystąpienia.

Czytaj więcej: Eliminacje Wojewódzkie do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Dla Gimnazjalistów -...

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi