Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia roku 2017

    Lanie wosku przez klucz, ciastko z wróżbą – to tylko niektóre atrakcje wczorajszej imprezy wolontariuszy.

 Zabawa andrzejkowa CK Tim   Pełna wrażeń i emocji zabawa andrzejkowa odbyła się 29 listopada (środa) w Pracowni Orange. Wolontariusze wyczekiwali jej z niecierpliwością, pełni zapału i energii do wspólnej zabawy. Tradycyjne wróżby, które oznajmiać miały przyszłość, imię wybranka lub wybranki czy też wykonywany zawód. Niektórzy traktowali je z przymrużeniem oka. Dla innych stały się wyzwaniem i spojrzeniem w przyszłość.

Liderzy

Czytaj więcej: Zabawa andrzejkowa CK Tim

herb16 listopada 2017 r. odebrane zostały roboty drogowe polegające na przebudowie ulicy Poprzecznej o długości 85,5 m oraz ulicy Kwiatowej o długości 86,5 m, wykonane w ramach zadania inwestycyjnego pn. : „Przebudowa ulic na osiedlu przy ul. Błotnej w Ostrowie Lubelskim”.

    Wykonano nawierzchnię z kostki brukowej „Nostalit” grubości 8 cm o szerokości 5 m. na podsypce grysowej grub. 4 cm. Krawężniki z obu stron jezdni w pozycji leżącej. Powierzchnia nawierzchni z kostki brukowej 848,40 m2. Pozostałe warstwy konstrukcyjne podbudowy:
- warstwa z gruntu stabilizowanego cementem, Rm =5,0 Mpa - 16 cm
- warstwa z gruntu stabilizowanego cementem, Rm =2,5 Mpa - 12 cm
- warstwa odsączająca z piasku średnioziarnistego 10 cm
Wartość robót: 104 874,86 zł brutto. Przebudowa ulicy Księżycowej o długości 113 m została odebrana w lipcu br.


herb13 listopada 2017 r. na stronie BIP Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie została zamieszczona wstępna lista rankingowa wniosków o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019 (edycja 2018)”. Nasz wniosek na „Przebudowę drogi gminnej nr 103597L (ul. Polna) w Ostrowie Lubelskim” uzyskał 28,7 punktów przyznanych przez członków komisji i znajduje się na poz. 14 spośród 85 wniosków, które spełniły warunki udziału w konkursie.  Do 20 listopada wnioskodawcy mogli zgłaszać pisemne zastrzeżenia do wstępnej listy rankingowej wniosków. Ogłoszenie na stronie BIP Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie listy zakwalifikowanych do dofinansowania wniosków nastąpi do 31 grudnia 2017 r.

    Podwórko Talentów NIVEA w Kolechowicach – Kolonii już otwarte!

    W dniu 29 listopada 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw „Podwórko Talentów NIVEA” w Kolechowicach – Kolonii.
Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań i gratulacji dla mieszkańców, które złożyli: Pan Burmistrz Józef Gruszczyk oraz radna Rady Miejskiej w Ostrowie Lubelskim Pani Katarzyna     Banucha. Plac zabaw został poświęcony przez proboszcza ks. Jana Orłowskiego, następnie dokonano przecięcia wstęgi.
    Część artystyczną przygotowaną specjalnie na tą okazję, przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kolechowicach.
    Mimo niezbyt sprzyjającej aury, zabawa była wyśmienita. Na zakończenie wszyscy goście zostali poczęstowani pysznym tortem oraz ciepłą herbatką w remizie OSP w Kolechowicach – Kolonii.
    W tegorocznej edycji konkursu Nivea Kolechowice – Kolonia zajęły drugie miejsce w rankingu. “Podwórko Talentów Nivea” - to bardzo dobrze wyposażone miejsce zabaw, umożliwiające rozwój talentów i zainteresowań dzieci.
    Przez ponad półtora miesiąca wielu mieszkańców Kolechowic Kolonii, gminy Ostrów Lubelski oraz wielu sympatyków miejscowości oddawało codziennie głosy na tą lokalizację.
    Dziś z całą pewnością możemy powiedzieć, że trud ten się opłacił. Zdobyliśmy plac zabaw, dzięki sponsorowi konkursu - Firmie Nivea.
    Jeszcze raz dziękujemy fundatorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego kolorowego i pięknego miejsca zabaw. Najmłodszym zaś życzymy beztroskiej zabawy, zaś rodzicom i mieszkańcom naszej gminy motywacji do dalszego działania!

Czytaj więcej: Oficjalne otwarcie Podwórka Talentów NIVEA w Kolechowicach-Kolonii

Wspólnie o Konstytucji    Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP w dniu 22 listopada uczestniczył w konferencji pt. „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polskiej wsi”, która to odbyła się w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

    Konferencja jest kolejnym wydarzeniem w ramach kampanii społeczno – informacyjnej przed planowanym referendum dotyczącym utworzenia nowej Konstytucji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowisk związanych z polską wsią, samorządowcy i eksperci. Podczas konferencji wystąpił Prezydent RP Andrzej Duda.

    Zreformowana konstytucja powinna uregulować kwestię emerytur rolniczych - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, polska wieś powinna znaleźć także "mocne miejsce" w preambule ustawy zasadniczej.

     Andrzej Duda, który wystąpił na konferencji zatytułowanej "Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polskiej wsi" w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie, ocenił, że kwestii konstytucyjnych dotykających polskiego rolnictwa jest "całkiem sporo". Wskazał w tym kontekście m.in. na problematykę ustroju rolnego oraz kwestie socjalne.

Więcej informacji na: http://www.prezydent.pl/

Wspólnie o Konstytucji Wspólnie o Konstytucji Wspólnie o Konstytucji

 

 

    Z rąk wojewody lubelskiego Pana Przemysława Czarnka delegacja z Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim przyjęła dyplom uznania za podejmowanie wszechstronnych działań na polu szeroko rozumianej pomocy społecznej, działania mające na celu wzrost integracji społeczności lokalnej oraz zaangażowanie w realizację projektów służących aktywizacji i integracji społecznej.

 

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi