Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia roku 2017

    W maju prosiliśmy wszystkich, w tym również Państwa, o głosowanie na naszą inicjatywę pt. "Ekskluzywna metoda pod polskie strzechy " w konkursie "To Dla Mnie Ważne" organizowanym przez Fundację AVIVA. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli i rodziców oraz wszystkich głosujących, placówka znalazła się na liście zwycięzców. Z ponad 300 zgłoszonych inicjatyw nagrodzono tylko 14. Szkole w Kaznowie przyznano 35 000 zł.

Oddział Montessori     Pieniądze przeznaczyliśmy na pomoce naukowe dla kolejnego oddziału Montessori w naszej szkole. W trakcie wakacji została przygotowana "nowa" sala, uwzględniająca specyfikę oddziału montessoriańskiego. Salę wyposażyliśmy w piękne przedmioty, które uczą dzieci: celowości działania, logicznego myślenia, estetyki i przede wszystkim pociągają do eksperymentowania. Dzięki możliwości zakupu wspaniałych materiałów stworzyliśmy dzieciom otoczenie, które pozwala im na indywidualne uczenie się wg. własnych możliwości i zainteresowań, planowania swoich działań i czerpania radości z nauki. W klasie wszystko jest w zasięgu rąk dziecka. Na odkrytych półkach stoją pomoce dydaktyczne z różnych dziedzin wiedzy: matematyki, języka, przyrody(...) Tematycznie odpowiadają one obowiązującej podstawie programowej, ale co najważniejsze, znacznie ją rozszerzają. Różnorodność materiału dydaktycznego pozwala na poszerzanie wiedzy przez dzieci zdolne, a jednocześnie umożliwia dzieciom mniej zdolnym opanowanie danej tematyki poprzez możliwość wielokrotnego manipulowania pomocami mniej skomplikowanymi. Dzieci w tym oddziale najczęściej same decydują o wyborze aktywności i rodzaju materiału, z którym pracują, gdyż przyjęta koncepcja Montessori zakłada, że dziecko uczy się najefektywniej w sytuacji, kiedy zajmuje się problematyką, która go w danym momencie interesuje i tak długo, jak tego potrzebuje.

    Aby plany można było wcielić w życie i zorganizować koniecznym stało się opracowanie i złożenie w Kuratorium Oświaty w Lublinie innowacji organizacyjno–metodycznej, której tytuł "Czego nie ma najpierw w zmysłach, tego nie ma później w umyśle" podkreśla kierunek i sens oddziaływań.

Czytaj więcej: II Oddział Montessori w kaznowskiej szkole - jedyny taki w naszym powiecie.

W przed dzień św. Barbary górnicy z Ostrowa Lubelskiego obchodzili swoje święto.

    Barbórka 2017Po raz pierwszy w tak uroczysty sposób. I tak jak nakazuje odwieczna tradycja uroczystości rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym. A udział w niej wzięli nie tylko miejscowi górnicy z rodzinami ale też licznie przybyli goście i delegacje górniczych pocztów sztandarowych. Następnie przy dźwiękach orkiestry dętej, wprawdzie nie górniczej ale zaprzyjaźnionej strażackiej z Ostrowa Lub. górnicy w swoich galowych strojach i pióropuszach przemaszerowali ulicami miasta. A w Centrum Kultury czekała już na niech społeczność ostrowskiej szkoły podstawowej z tradycyjnymi życzeniami i częścią artystyczną. Życzenia złożyli także burmistrz – Józef Gruszczyk i Grzegorz Szymoniuk przedstawiciel wojewody lubelskiego.

 

 

GALERIA FOTOGRAFII: Dzień św. Barbary w Ostrowie Lubelskim

solary2UWAGA !!!

Przypominamy, że do dnia

11 grudnia

należy dokonać drugiej wpłaty za

kolektory słoneczne oraz piece na biomasę

na numer konta

51 8707 1032 0400 0811 2004 0156

 

Zapraszamy jednocześnie do odbierania

podpisanych umów w Urzędzie Miejskim w pok nr 4

     janpawelpopieluszko30 listopada 2017 r. na XXXIV sesji Rada Miejska w Ostrowie Lubelskim podjęła uchwałę w sprawie nadania Szkole Podstawowej w Kolechowicach imienia ks. Jerzego Popiełuszki. Wniosek w imieniu Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego złożyła Pani dyrektor Marzena Marzęda. W uzasadnieniu podaję, że za proponowanym wyborem patrona wszystkie organy szkoły opowiedziały się większością głosów. Ksiądz Jerzy Popiełuszko to postać, która dzięki swojej działalności skupia takie wartości jak: patriotyzm, wolność, tolerancję, wiarę i dobro jako prosty sposób walki ze złem. Wzmacnia poczucie wspólnoty narodowej, państwowej, religijnej i kulturowej. Pozwala rozwijać w młodym pokoleniu empatię i wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka. W praktyczny sposób pokazuje czym jest wolność oraz prawa człowieka i obywatela. Zatem działalność i wartości, którymi kierował się ksiądz Jerzy Popiełuszko są godne naśladowania.
     Ponadto Radni przyjęli dwie uchwały dotyczące zmiany imion szkół.
     Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim będzie nosiła imię Jana Pawła II natomiast Szkoła Podstawowa w Rozkopaczewie - Św. Jana Pawła II. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrowie Lubelskim Pani Katarzyna Równiak uzasadnia, że za zmianą imienia szkoły przemawia wiele istotnych czynników:

Czytaj więcej: Szkoły  mają  nowych patronów

    18 akcja Polacy-RodakomProdukty spożywcze, książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci, pluszowe zabawki - to wszystko znajduje się na liście przedmiotów zbieranych w ramach akcji "Polacy -Rodakom". Biało – czerwone paczki świąteczno – noworoczne zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Ukrainie i Białorusi.

    Po raz kolejny mieszkańcy gminy Ostrów Lubelski zaangażowali się w zbiórkę darów zainicjowaną i zorganizowaną przez senatora Stanisława Gogacza. Akcja rozpoczęła się z początkiem listopada i trwała do pierwszego grudnia. Wspólnie z wolontariuszami, młodzieżą ze szkolnego Koła Caritas udało nam się przygotować paczki. W tym roku pobiliśmy dotychczasowy rekord naszej gminy – wyszło ich 76. Wobec trudnej sytuacji Polaków mieszkających za wschodnią granicą, akcja ta ma duże znaczenie nie tylko materialne. Jest ona świadectwem naszej łączności z Polakami i znakiem pamięci o nich w tym szczególnie ważnym okresie świąteczno- noworocznym.
    Jeszcze w tym tygodniu dary zostaną przewiezione do Lublina. W sobotę (9 grudnia), nastąpi oficjalne zakończenie 18 akcji Polacy-Rodakom.
    Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich mieszkańców, dyrektorów szkół gminnych, zakładów pracy- Bempressa, GSCh, pracowników Urzędu Miejskiego za okazane serca i zaangażowanie.

Galeria zdjęć poniżej:

Małgorzata Sobczyńska

Czytaj więcej: 18 akcja Polacy-Rodakom

   Mikołajki Strażackie 2017 w Kolechowicach Kolonii W sobotę 2 grudnia o godzinie 14:00 w remizie w Kolechowicach Kolonii odbyły się Mikołajki Strażackie zorganizowane przez członków miejscowego OSP.
    O mile spędzony przez ponad 30-cioro dzieci czas troszczyło się 6 Elfów: Agnieszka, Angela, Klaudia, Magda, Natalia i Róża – na co dzień druhny OSP Kolechowice Kolonia. Specjalnie przygotowany na tą okoliczność program zawierał gry, konkursy plastyczne oraz zabawy ruchowe i zręcznościowe. Na wszystkich przybyłych czekał też poczęstunek oraz gorące napoje.
    Oczywiście nie mogło zabraknąć najważniejszego - przybyły po godzinie 16-tej Mikołaj, przywiózł worek pełen prezentów i upominków dla wszystkich dzieci:)

Galeria zdjęć poniżej:

GALERIA FOTOGRAFII:  Mikołajki Strażackie 2017 w Kolechowicach Kolonii

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi