Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia roku 2017

OGŁOSZENIE

W dniu 2 stycznia 2018 r. (wtorek)
biuro Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej
będzie nieczynne w związku
z odbiorem dnia wolnego
za święto przypadające w sobotę 6 stycznia.

Godzina i data wydania: godz. 10:36 dnia 21.12.2017 r.

Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych
w Warszawie

Zjawisko/stopień zagrożenia: Opady marznące/1

Obszar: województwo lubelskie

Ważność: od godz. 17:00 dnia 21.12.2017 r. do godz. 06:00 dnia 22.12.2017 r.

Przebieg: Miejscami prognozowane jest wystąpienie marznących opadów deszczu, powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu na południowy wschód województwa. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia marznących opadów wieczorem i w pierwszej połowie nocy.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 80%

Uwagi: Brak

Dyżurny synoptyk: Szymon Ogórek

Dzieci Dzieciom„Pomagać to dzielić się, nie chcąc w zamian dosłownie niczego… Łzy pozamieniać w śmiech, nie ma nic bardziej cennego…”

   W ubiegłą niedzielę (17 grudnia) odbył się koncert charytatywny „Dzieci – Dzieciom”, który stał się tradycją dla mieszkańców Ostrowa. Pomysłodawczynią i pierwszą organizatorką była Pani Józefa Mileszczyk. Tegoroczna impreza miała szczególny cel – pomoc i wsparcie finansowe dla Moniki i Mileny Koziej.

„Dwie siostry. Jedna choroba. Jest rok 2001 żyjemy normalnie: szkoła, przyjaciele, marzenia... Nagle bang !!! Diagnoza: ZESPÓŁ FRIEDREICHA. Choroba postępowała z dnia na dzień, z każdym rokiem kolejna niespodzianka: wada serca, przykurcze, spastyka, wózek inwalidzki… I ten ból... ból nóg, kręgosłupa, każdej powyginanej kosteczki. Wreszcie pojawiła się nadzieja! NADZIEJA NA JUTRO LEPSZE OD WCZORAJ… Ta nadzieja to terapia komórkami macierzystymi.”

    Podczas koncertu na scenie zaprezentowały się zespoły wokalno-instrumentalne ze szkół gminnych oraz grupy działające w Centrum Kultury. Dodatkową atrakcją był kiermasz ozdób i stroików świątecznych, które zostały wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim. W imprezę zaangażowali się także wolontariusze szkolnego koła Caritas pod opieką Bożeny Majewskiej organizując kiermasz ciast, z którego całkowity dochód został przekazany dla Moniki i Mileny.
   Serdeczne podziękowania składamy dyrektorom szkół Katarzynie Równiak, Marcie Szklarczyk, Marzenie Marzędzie, Annie Czubackiej, Jerzemu Marzędzie oraz nauczycielom i opiekunom, a także wszystkim przybyłym rodzicom, gościom, wolontariuszom CK Tim i grupie Wataha za okazane serce. To dzięki Wam udało się zebrać ponad pięć tysięcy złotych, które zostały przekazane Monice i Milenie. Właśnie dla takich chwil warto żyć dając komuś szansę na czerpanie radości z każdego dnia.

   „A szczęście największe jest, gdy płynie z dawania niż brania. Więc bądźcie przygotowani do pomagania![…]”

Małgorzata Sobczyńska

Czytaj więcej: Koncert charytatywny „Dzieci – Dzieciom”

 Mieszkanie Plus  Mieszkanie Plus w Gminie Ostrów Lubelski, a dokładniej 15, które będzie można długoterminowo wynająć i docelowo stopniowo nabyć na własność (opcja wykupu).

   Porozumienia w tej sprawie podpisano 7 grudnia 2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, podczas konferencji „Krajowy Zasób Nieruchomości i inne inicjatywy legislacyjne Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa”, organizowanej przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka i MIB. 
 
    Listy intencyjne w sprawie inwestycji podpisali w Lublinie: pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasz Tomala oraz wiceburmistrz Ostrowa Lubelskiego Andrzej Bunia. W wydarzeniu uczestniczyli rówienż wojewoda Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

   "– Lublin jest kolejnym miastem na mapie naszych spotkań w całej Polsce z samorządowcami i przedsiębiorcami zainteresowanymi tematem mieszkalnictwa – podkreślił Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa. – Cieszę się, że tylu samorządowców przystąpiło do tego programu. Myślę, że umowy podpisane w woj. lubelskim będą dobrym przykładem dla tych, którzy się wahają. Zależy nam na tym, żeby dotrzeć z tymi mieszkaniami tam, gdzie one są potrzebne i żeby Polska rozwijała się w sposób równomierny, żeby ludzie mieszkali w Lublinie, w Zamościu, w Chełmie, żeby nie musieli wyjeżdżać z tych miast, ani tym bardziej zagranicę."

Mieszkanie Plus   Mieszkanie Plus   Mieszkanie Plus

Źródło:http://www.lublin.uw.gov.pl Urząd Wojewódzki w Lublinie

koncert

ZAPRASZAMY NA ADRES: https://www.facebook.com/ck.ostrowlubelski/

Już w najbliższą niedzielę (17 grudnia) zapraszamy wszystkich na Koncert Charytatywny "Dzieci - Dzieciom".
Tych, którzy nie będą mogli być z nami zapraszamy na funpage FB Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim na transmisję całego koncertu na żywo.

⭐Biletem wstępu na koncert jest datek pieniężny,
który zostanie przekazany na leczenie sióstr
➡️ Dwie siostry. Miliony komórek.

 18 akcja POlacy Rodakom   Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To czas, kiedy w sposób szczególny pamiętamy o swoich bliskich. Co roku o naszych rodakach zza wschodniej granicy pamiętają mieszkańcy Lubelszczyzny. Już po raz 18. odbyła się akcja „Polacy Rodakom”. Paczki trafią do naszych rodaków na Białorusi i Ukrainie.

    Akcja ma już 18 lat. W tej edycji darczyńcy byli wyjątkowo hojni, paczek jest więcej niż w ubiegłym roku. Żywność z długim terminem przydatności, słodycze, zabawki to łącznie blisko 4,5 tys. paczek i 70 ton darów.

– 4,5 tys. paczek. To jest bardzo dużo dóbr serca, które zostały w te paczki włożone –zaznaczył senator RP.

    Mieszkańcy Gminy Ostrów Lubelski przekazali w tym roku rekordową ilość  -  76 paczek, co daje - 1140 kg żywności. Zbiórka prowadzona była w szkołach, przedszkolu, jednostkach organizacyjnych gminy i  sklepach Gminnej Spółdzielni SCH.

    Paczki jeszcze przed świętami trafią do Polaków na Ukrainie, m. in. w rejonie Doniecka. Finał akcji z udziałem gości z Polski i Ukrainy odbył się w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Magnoliowej.

    Mieszkańcom Gminy Ostrów Lubelski zaangażowanym w akcję pomocy rodakom na wschodzie w imieniu własnym i senatora RP Stanisława Gogacza składam serdeczne podziękowania.


Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk         

GALERIA FOTOGRAFII: Zakończenie 18 akcji "Polacy Rodakom"

Kongres Kobiet Lubelszczyzny    Kilkaset pań wzięło udział w Kongresie Kobiet Lubelszczyzny z obszarów wiejskich, który odbył się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Konferencja została zorganizowana pod hasłem „Tradycja i nowoczesność w Kołach Gospodyń Wiejskich”. Najbardziej zasłużone dla KGW panie zostały wyróżnione dyplomami przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka.

     Wojewoda wręczył dyplomy uznania dla pań kultywujących tradycje i zwyczaje ludowe oraz podejmujących liczne i różnorodne inicjatywy, sprzyjające integracji wokół wspólnych wartości.

To jest bardzo ważny moment, wręcz historyczna chwila. To także ważne świadectwo rozumienia rzeczywistości, w której się znajdujemy. Demokracja to jest ustrój aktywności obywatelskiej. Demokracja bez aktywności społecznej jest demokracją na niby. Panie udowadniacie, że w Polsce mamy demokrację, w której suweren wykazuje swoją aktywność społeczną – powiedział Przemysław Czarnek.

     W programie spotkania były prezentacje, referaty, a także panele dyskusyjne, podczas których omówione zostały takie zagadnienia jak: potencjał kobiet na wsi i w kołach gospodyń wiejskich województwa lubelskiego oraz innowacyjność, przedsiębiorczość i aktywność na obszarach wiejskich.

W dużej części pochodzicie panie z gospodarstw wiejskich, a tam praca kobiety wygląda inaczej niż w mieście. Ale to co jest najważniejsze, to kwestia podtrzymywania, rozwijania kultury ludowej, tradycji i obyczajów polskich. Tego w mieście nie robi się na taką skalę jak na wsi – podkreślił Czarnek.

Czytaj więcej: Kongres Kobiet Lubelszczyzny u wojewody

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi