zawody 456W dniu 19 czerwca 2022 roku odbyły się w Niedźwiadzie strefowe zawody sportowo-pożarnicze części powiatu lubartowskiego, w których wystąpiły jednostki OSP z gminy Firlej, Serniki, Niedźwiada, Ostrówek, Ostrów Lubelski i Uścimów. Ogółem startowało 44 drużyny, w tym 36 męskich i 8 kobiecych. Obsługę zawodów i sędziowanie zapewniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie wraz z przedstawicielami jednostek OSP. Na zawody przybyli: Michał Pytlak - komendant powiatowy PSP w Lubartowie, Marian Starownik - prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie oraz burmistrzowie i wójtowie gmin biorących udział w zawodach. Z naszej gminy w zawodach uczestniczyły następujące drużyny męskie reprezentujące OSP: Jamy, Kaznów, Kolechowice Folwark, Kolechowice Kolonia, Ostrów Lubelski, Rozkopaczew I, Rozkopaczew II. Drużyny kobiece z naszej Gminy nie brały udziału. Zawody sportowo-pożarnicze składały się z trzech konkurencji tj. sztafety pożarniczej 7X50 m z przeszkodami, musztry oraz ćwiczenia bojowego. Po pierwszej konkurencji, wśród uczestników naszej gminy, na czele plasowała się drużyna OSP Kaznów z czasem 63,07 s., przed drużyną OSP Rozkopaczew I - czas 68,42 s. i OSP Ostrów Lubelski - czas 73,84 s . Kolejną konkurencją była musztra. W konkurencji - ćwiczenie bojowe - najlepszy czas uzyskała drużyna OSP Kaznów - 41,24 s. przed OSP Rozkopaczew I - 46,86 s. i OSP Ostrów Lubelski - 54,59 s. Po pasjonującej rywalizacji - generalna klasyfikacja w naszej gminie przedstawiała się następująco: I miejsce zdobyła OSP Kaznów (czas łączny -104,31 s.), II miejsce - OSP Rozkopaczew I (czas łączny -115,28 s.), III miejsce - OSP Ostrów Lubelski (czas łączny - 128,43 s.). Pozostałe miejsca uzyskały drużyny wg kolejności: Jamy, Kolechowice Kolonia, Rozkopaczew II i Kolechowice Folwark.

Startujące drużyny otrzymały nagrody pieniężne, puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu zawodów uroczystego wręczenia nagród, złożenia gratulacji i życzeń dokonali: Józef Gruszczyk - Burmistrz Ostrowa Lubelskiego i Henryk Klementewicz – pracownik Urzędu Miejskiego. Wszystkim drużynom uczestniczącym w zawodach sportowo-pożarniczych OSP Gminy Ostrów Lubelski dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom osiągniętych wyników.