Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nowe święto państwowe
Gminne obchody 103. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę
Ostrów Lubelski liderem inwestycji w województwie lubelskim
Informujemy, że 9 października 2021 r. Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2018-2020, w którym pod uwagę brana jest całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat na realizację zadań inwestycyjnych.
Gmina Ostrów Lubelski w grupie porównawczej 10 gmin miejsko-wiejskich w Polsce o zbliżonej liczbie ludności.
Jak wypadamy na tle innych gmin w kraju pod względem realizowanych dochodów i wydatków?
INWESTYCJE
Fotorelacja z akcji poboru krwi
CO DZIAŁO SIĘ W NASZEJ GMINIE W 2020 ROKU ?

W byłej leśniczówce „Gościniec” na skraju Lasów Parczewskich od strony Ostrowa Lubelskiego w niedzielę, 13 czerwca odbyło się spotkanie upamiętniające 77. rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK na Lubelszczyźnie.

Pomimo bardzo kapryśnej tego dnia aury uczestnicy uroczystości zebrali się o 10.45 przy pomniku – tablicy upamiętniającej szlak bojowy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Następnie ks. Stanisław Kluska - proboszcz ostrowskiej odprawił mszę świętą polową w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych i Batalionów Chłopskich. Organizatorami rocznicowego spotkania byli: Burmistrz Ostrowa Lubelskiego, lubelskie środowisko 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Nadleśnictwo Parczew, Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań” i Wójt Uścimowa. Rangę uroczystości podniosły licznie zgromadzone poczty sztandarowe i znamienici goście. W tym roku pogoda była wyjątkowo niesprzyjająca, lecz mimo to w uroczystościach wzięło udział bardzo wielu znamienitych gości jak również liczna grupa przybyłych mieszkańców Ostrowa Lubelskiego i okolicznych miejscowości. W imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieciekieg list odczytał Wojewoda Lubelski Lech Sprawka. Ministra Edukacji i Nauki Przemysław Czarnka reprezentował doradca-Ryszard Szczygieł składając na ręce organizatorów list okolicznościowy. Po uroczystej mszy świętej wręczono odznaczenia i złożono wiązanki. Odznaczenia wręczał Prezes Środowiska Lubelskiego 27 WDP AK Andrzej Mazurek w asyście żołnierzy dywizji. Na tę uroczystość dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przygotowali specjalną część artystyczną. W Nawet rzęsisty deszcz nie odstraszył sympatyków biegania i spotkanie zakończyły „Biegi Pokoleń” ścieżką dydaktyczną wokół rozlewiska rzeki Bobrówka. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek w programie imprezy znalazło się też ognisko, bigos, pączki a także tradycyjna wojskowa grochówka.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi