Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nowe święto państwowe
Gminne obchody 103. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę
Ostrów Lubelski liderem inwestycji w województwie lubelskim
Informujemy, że 9 października 2021 r. Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2018-2020, w którym pod uwagę brana jest całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat na realizację zadań inwestycyjnych.
Gmina Ostrów Lubelski w grupie porównawczej 10 gmin miejsko-wiejskich w Polsce o zbliżonej liczbie ludności.
Jak wypadamy na tle innych gmin w kraju pod względem realizowanych dochodów i wydatków?
INWESTYCJE
Fotorelacja z akcji poboru krwi
CO DZIAŁO SIĘ W NASZEJ GMINIE W 2020 ROKU ?

W minioną niedzielę, 6 czerwca nad jeziorem w Uścimowie, odbył się festyn charytatywny połączony z licytacją i wieloma innymi atrakcjami. Cel był jeden - zebrać jak najwięcej środków na leczenie 5- letniego Tymka chorego na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Chłopiec wraz z rodzicami i dwójką młodszych braci mieszka w Starej Jedlance. Choroba odebrała mu możliwość rozwoju ale i korzystania z dzieciństwa. W festynie uczestniczyły także Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Ostrów Lubelski: KGW Ostrów Lubelski, Jamy, Kaznów oraz Kolechowice Folwark. Wszyscy mogli liczyć nie tylko na świetną zabawę, ale także przepyszne jedzenie i domowe wypieki przygotowane przez członkinie KGW. Ciasta, pierogi, bigos, fasolka, zdrowe surówki, maślany popcorn i inne smakołyki pań cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, przed stoiskiem gromadziły się tłumy uczestników. Podczas kilkugodzinnej imprezy na leczenie chłopca udało się nam zebrać 2150 zł! Kwota ta jest znacznie wyższa, przed festynem zostały przekazane liczne zabawki, książki i inne przedmioty na licytację. Wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie społeczności naszej Gminy.

Jolanta Lato

festyn

 

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi