Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

205031 thumb

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

LUDNOŚCI I MIESZKAŃ

W 2021 ROKU

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Informacja
„Liczymy się dla Polski”
CO DZIAŁO SIĘ W NASZEJ GMINIE W 2020 ROKU ?
INWESTYCJE

Konkurs na pisankę i palmę
Konkursy zrealizowane zostały dzięki współpracy Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W ramach tego wydarzenia wpłynęło łącznie 325 prac od Kół Gospodyń Wiejskich z terenów województwa lubelskiego. Komisja nagrodziła 12 najlepszych prac i rozdała aż 60 wyróżnień w 4 kategoriach. Wśród nich znalazły się prace mieszkańców naszej gminy:

Wyniki Konkursu na najpiękniejsze palmy wielkanocne „Cudna – nienudna palma”:

Wyróżnienia:

Sylwia Sadura KGW „Z Pasją” Ostrów Lubelski

Marianna Kozłowska KGW „Kolechowice”

 Wyniki Konkursu „Pisanki, kraszanki, jajka malowane”:

II Miejsce – Angelika Jurko KGW w Kolechowicach

Wyróżnienia:

Jolanta Janicka KGW „Kaznów”

Sylwia Sadura KGW „Z Pasją” Ostrów Lubelski

Wyniki Konkursu „WIELKANOCNE SKRAPOWANIE Z JAJEM”:

 III Miejsce – Jolanta Lato KGW „Kolechowice”

 Wyróżnienia:

Jolanta Janicka KGW „Kaznów”

Wyniki II Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną

Uczestnikiem konkursu mógł zostać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, którego praca została zakwalifikowana przez miejscowy urząd gminy lub wyznaczoną przez urząd gminną instytucję kultury, każda gmina mogła nadesłać na konkurs tylko po jednej pracy w każdej z czterech kategorii. Na konkurs nadesłano 671 prac w czterech kategoriach. Wyróżnienie w kategorii Palma wykonana metoda współczesną otrzymała palma Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrowa Lubelskiego wykonana przez panią Annę Misiuk.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy podziękowania za trud włożony w przygotowanie prac konkursowych. Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy twórczej, zwracając szczególną uwagę na potrzebę zachowania jak najbardziej tradycyjnych i różnorodnych motywów rękodzielniczych dla przyszłych pokoleń.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi