Mieszkanie Plus  Mieszkanie Plus w Gminie Ostrów Lubelski, a dokładniej 15, które będzie można długoterminowo wynająć i docelowo stopniowo nabyć na własność (opcja wykupu).

   Porozumienia w tej sprawie podpisano 7 grudnia 2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, podczas konferencji „Krajowy Zasób Nieruchomości i inne inicjatywy legislacyjne Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa”, organizowanej przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka i MIB. 
 
    Listy intencyjne w sprawie inwestycji podpisali w Lublinie: pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasz Tomala oraz wiceburmistrz Ostrowa Lubelskiego Andrzej Bunia. W wydarzeniu uczestniczyli rówienż wojewoda Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

   "– Lublin jest kolejnym miastem na mapie naszych spotkań w całej Polsce z samorządowcami i przedsiębiorcami zainteresowanymi tematem mieszkalnictwa – podkreślił Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa. – Cieszę się, że tylu samorządowców przystąpiło do tego programu. Myślę, że umowy podpisane w woj. lubelskim będą dobrym przykładem dla tych, którzy się wahają. Zależy nam na tym, żeby dotrzeć z tymi mieszkaniami tam, gdzie one są potrzebne i żeby Polska rozwijała się w sposób równomierny, żeby ludzie mieszkali w Lublinie, w Zamościu, w Chełmie, żeby nie musieli wyjeżdżać z tych miast, ani tym bardziej zagranicę."

Mieszkanie Plus   Mieszkanie Plus   Mieszkanie Plus

Źródło:http://www.lublin.uw.gov.pl Urząd Wojewódzki w Lublinie