18 akcja POlacy Rodakom   Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To czas, kiedy w sposób szczególny pamiętamy o swoich bliskich. Co roku o naszych rodakach zza wschodniej granicy pamiętają mieszkańcy Lubelszczyzny. Już po raz 18. odbyła się akcja „Polacy Rodakom”. Paczki trafią do naszych rodaków na Białorusi i Ukrainie.

    Akcja ma już 18 lat. W tej edycji darczyńcy byli wyjątkowo hojni, paczek jest więcej niż w ubiegłym roku. Żywność z długim terminem przydatności, słodycze, zabawki to łącznie blisko 4,5 tys. paczek i 70 ton darów.

– 4,5 tys. paczek. To jest bardzo dużo dóbr serca, które zostały w te paczki włożone –zaznaczył senator RP.

    Mieszkańcy Gminy Ostrów Lubelski przekazali w tym roku rekordową ilość  -  76 paczek, co daje - 1140 kg żywności. Zbiórka prowadzona była w szkołach, przedszkolu, jednostkach organizacyjnych gminy i  sklepach Gminnej Spółdzielni SCH.

    Paczki jeszcze przed świętami trafią do Polaków na Ukrainie, m. in. w rejonie Doniecka. Finał akcji z udziałem gości z Polski i Ukrainy odbył się w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Magnoliowej.

    Mieszkańcom Gminy Ostrów Lubelski zaangażowanym w akcję pomocy rodakom na wschodzie w imieniu własnym i senatora RP Stanisława Gogacza składam serdeczne podziękowania.


Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk