Wspólnie o Konstytucji    Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP w dniu 22 listopada uczestniczył w konferencji pt. „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polskiej wsi”, która to odbyła się w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

    Konferencja jest kolejnym wydarzeniem w ramach kampanii społeczno – informacyjnej przed planowanym referendum dotyczącym utworzenia nowej Konstytucji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowisk związanych z polską wsią, samorządowcy i eksperci. Podczas konferencji wystąpił Prezydent RP Andrzej Duda.

    Zreformowana konstytucja powinna uregulować kwestię emerytur rolniczych - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, polska wieś powinna znaleźć także "mocne miejsce" w preambule ustawy zasadniczej.

     Andrzej Duda, który wystąpił na konferencji zatytułowanej "Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o polskiej wsi" w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie, ocenił, że kwestii konstytucyjnych dotykających polskiego rolnictwa jest "całkiem sporo". Wskazał w tym kontekście m.in. na problematykę ustroju rolnego oraz kwestie socjalne.

Więcej informacji na: http://www.prezydent.pl/

Wspólnie o Konstytucji Wspólnie o Konstytucji Wspólnie o Konstytucji