Dożynki Prezydenckie 2017Jak co roku Burmistrz Ostrowa Lubelskiego – Józef Gruszczyk reprezentował naszą gminę i region lubelski na Dożynkach Prezydenckich w Spale.
  
T
egoroczna promocja lubelskiego rolnictwa w Spale mieniła się odcieniami złota. I nie tylko za sprawą zbożowego wieńca dożynkowego przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Garbowie, ale także miodu i pszczelarskich aranżacji, które zdominowały wystrój naszego stoiska na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu (COS). Podczas dwóch dożynkowych dni (16-17 września) promowaliśmy tu nie tylko rolniczy potencjał, ale i dziedzictwo kulturowe regionu. Tym razem oprawę muzyczną naszej prezentacji zapewnili artyści z Przybysławic.

    Na stoisku naszego regionu gościliśmy Parę Prezydencką. Po degustacji regionalnych specjałów regionu nie zabrakło wspólnych pamiątkowych fotografii.

  Dożynki Prezydenckie 2017 Tegorocznej uroczystości Ceremoniału Dożynkowego towarzyszyły: kiermasz tradycyjnych produktów kulinarnych z różnych regionów Polski i występy muzyczne w stadionowym Miasteczku Regionów, a także konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Gwoździem niedzielnego programu była jak zwykle najbarwniejsza część Dożynek, czyli przejście korowodu dożynkowego z kościoła na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie na scenie odbyła się część oficjalna imprezy.