Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

bunia

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Gminny Dzień DzieckaHappening ulicami miasta, występy dzieci i młodzieży a także zabawa z animatorami to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla naszych milusińskich.

    W czwartek (1 czerwca), jak co roku odbył się gminny Dzień Dziecka w Ostrowie Lubelskim. Tegoroczną imprezę rozpoczęliśmy "Zrywem wolnych serc". "Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm - to "Zryw Wolnych Serc". Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą"

    Kolejnym punktem programu był happening ulicami Ostrowa, w którym udział wzięli Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Powałka, Sekretarz Gminy Sylwia Szczepańska, Dyrektorzy Szkół Marzena Marzęda, Katarzyna Równiak, Marta Szklarczyk, Anna Czubacka, Beata Filipek, Jerzy Marzęda oraz Krzysztof Wąsala. Nie zabrakło również nauczycieli, rodziców, społeczności lokalnej a przede wszystkim dzieci!

    Na scenie prezentowali się przedstawiciele szkół gminnych a także podopieczni Centrum Kultury. Dużym zainteresowaniem cieszyły się różnorodne atrakcje tj.: wspinaczka linowa, pokazy sprzętu strażackiego, zabawy z animatorami, stoisko daktyloskopijne, dmuchane zjeżdżalnie itp. W tym dniu odbyły się również Mistrzostwa Gminy w Wędkarstwie Rzutowym. By nie zabrakło nam sił, dla wszystkich dzieci czekał mały poczęstunek. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić czas.

    Na zakończenie odbyły się biegi uliczne, podczas których najlepsi biegacze z naszej gminy zostali nagrodzeni medalami a także upominkami.

"...Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo..."

 

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi