Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

   PGW Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się uroczyste podpisanie listów intencyjnych pomiędzy Polską Spółką Gazownictwa a przedstawicielami dwunastu samorządów, dotyczących podjęcia współpracy w zakresie dalszej gazyfikacji woj. lubelskiego.

   List intencyjny podpisany przez Pana Burmistrza Józefa Gruszczyka ma na celu umożliwienie rozwóju sieci gazowej w Gminie Ostrów Lubelski.

 W spotkaniu z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego województwa lubelskiego wzięli udział: Tomasz Blacharski, członek Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa oraz Dariusz Dumkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa.

– Liczę na to, że te listy intencyjne to krok w dobrym kierunku, który pozwoli na to, że w najbliższym czasie zaplanowane inwestycje w poszczególnych gminach, będą realizowane – powiedział wojewoda Przemysław Czarnek. – Podpisanie listów jest okazaniem dobrej woli przede wszystkim ze strony Polskiej Spółki Gazowniczej do inwestowania i rozwijania sieci gazowej na terenie woj. lubelskiego. Ta sieć gazowa ma ogromne znaczenie na różnych płaszczyznach. Jest bardzo ważna dla mieszkańców gmin, ale równie ważna dla potencjalnych inwestorów – zaznaczył wojewoda Czarnek.

    Podczas spotkania poruszone zostały także kwestie związane z nową strukturą organizacyjną PSG jako Narodowego Operatora Systemu Dystrybucyjnego Gazu, rozwoju sieci gazowej i możliwości gazyfikacji kolejnych gmin oraz likwidacji tzw. białych plam na mapie gazowej regionu poprzez dostarczanie gazu skroplonego LNG, w ramach budowy tzw. wyspowych stacji regazyfikacji LNG, w miejscach oddalonych od tradycyjnej sieci gazowej. Ścisła współpraca PSG z samorządami to realizacja zarówno rządowej polityki zrównoważonego rozwoju, polegającej na likwidacji barier cywilizacyjnych, jak też nowej strategii spółki na lata 2016-2022.PG
 
     Polska Spółka Gazownictwa to największa spółka Grupy Kapitałowej PGNiG. Zatrudnia prawie 11 tys. pracowników, działa na terenie całej Polski i dystrybuuje gaz poprzez 180 tys. km gazociągów. PSG jest nowoczesnym przedsiębiorstwem o bogatych tradycjach, czerpiącym doświadczenie z ponad 160-letniej historii gazownictwa na ziemiach polskich. Jest największym w Europie operatorem systemu dystrybucyjnego gazu.
 
    Zmieniające się otoczenie prawno-gospodarcze postawiło przed spółką nowe wyzwania. W celu stworzenia warunków dla rozwoju spółki, dla realizacji jej misji i wizji,  wypracowano i przyjęto w czerwcu 2016 roku pakiet kluczowych dokumentów, w tym Strategię Polskiej Spółki Gazownictwa  na lata 2016-2022. Jej celem jest stworzenie warunków dla dynamicznego rozwoju PSG, zapewniającego ugruntowanie pozycji spółki na polskim rynku energetycznym, a także dalsze rozszerzanie działalności.

źródło: Urząd Wojewódzki w Lublinie

 

 Więcej na stronach:

https://www.psgaz.pl/aktualnosci

http://www.lublin.uw.gov.pl

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi