Spotkania z Kolędą    Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata zabrzmiały w ubiegłą niedziele na deskach ostrowskiego Centrum Kultury. „Szczęśliwa kolebko”, „Mizerna cicha”, „Zaśnij dziecino” to tylko niektóre pastorałki wykonane przez solistów podczas koncertu kolęd.

     W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia w niedzielę 17.01.2017r. w ostrowskim Centrum Kultury odbyły się „Spotkania z Kolędą”. Podczas wspaniałego koncertu wystąpili uczniowie szkół podstawowych z Kolechowic, Rozkopaczewa a także Ostrowa. Chór Parafialny, soliści, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, podopieczni Domu Pomocy Społecznej oraz wychowankowie Centrum Kultury . Nie zabrakło również zespołu muzycznego „NO NAME” z Gimnazjum, z którym wspólnie odśpiewaliśmy finałową kolędę „Pójdźmy wszyscy do Stajenki”. Swoją pomocą oraz czynnym udziałem wykazali się niezastąpieni wolontariusze CK Tim, którzy po raz kolejny pokazali swoje zdolności konferansjerskie.

    Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Opiekunom, nauczycielom, instruktorom, rodzicom a także Wam drodzy soliści. Celem naszego koncertu jest podtrzymywanie tradycji muzykowania i śpiewania kolęd, dlatego 26 lat temu „Spotkania z Kolędą” wpisały się już na stałe do kalendarza ostrowskich koncertów.

Małgorzata Sobczyńska