Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Złote Gody 2016     Złote Gody to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. W naszej Gminie ten Jubileusz świętowało 11 par małżeńskich, które zawarły ślub w latach 1965-1966. Z tej okazji otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę.

 

 

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:

- Wiesława i Czesław Bodzakowie z Rozkopaczewa
- Kazimiera i Ludwik Dudowie z Rozkopaczewa
- Joanna i Czesław Fiutkowie z Kaznowa-Kolonii
- Kazimiera i Józef Florkowie z Rozkopaczewa
- Marianna i Stanisława Gregułowie z m. Jamy
- Krystyna i Ryszard Hoduniowie z Rozkopaczewa
- Danuta i Kazimierz Kłodowie z Rudki Kijańskiej
- Kazimiera i Zygmunt Maleszykowie z Ostrowa Lubelskiego
- Marianna i Jerzy Rakowie z Ostrowa Lubelskiego
- Mieczysława i Witolda Siptowie z Rozkopaczewa
- Krystyna i Stanisław Smykowie z Rozkopaczewa

    Uroczystość poprzedziła specjalna Msza Święta dziękczynno-błagalna w intencji Jubilatów w ostrowskim kościele parafialnym, a następnie świętujące pary i ich rodziny spotkały się z władzami wojewódzkimi i miejskim w budynku remizy ochotniczej straży pożarnej. Na uroczystości swoją obecnością zaszczycił pan Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski. Przemówienie do Dostojnych Jubilatów wygłosił gospodarz uroczystości Józef Gruszczyk – Burmistrz Ostrowa Lubelskiego.

Aktu dekoracji przyznanymi medalami dokonali pan Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski, pan Józef Gruszczyk - Burmistrz Ostrowa Lubelskiego oraz pan Robert Powałka - Przewodniczącego Rady Miejskiej.

   Po oficjalnej ceremonii Pan Burmistrz zaprosił Jubilatów i gości na toast jubileuszowy oraz przygotowany obiad. Dla uświetnienia tej niecodziennej i wzruszającej uroczystości wystąpiła orkiestra dęta przy OSP w Ostrowie Lubelskim pod kierunkiem pana Wojciecha Duraka, zespoły śpiewacze: „Rozkopaczewianki” z jubilatką i zarazem kierowniczką Krystyną Hoduń, „Ostrowianki-Polesianki” z kierowniczką Bronisławą Kubeluk oraz „Kaznowianki” z kierowniczką Anną Kaznowską W dalszej części uroczystości Jubilaci odbierali zasłużone życzenia i składane toasty przez zaproszonych gości.

   My również jako społeczność Gminy Ostrów Lubelski przyłączamy się do życzeń i składamy na ręce Państwa i Państwa rodzin w Dniu Jubileuszu „Złotych Godów", słowa najwyższego uznania i wdzięczności oraz życzenia zdrowia, osobistego szczęścia, pogody ducha i wielu dalszych wspólnie przeżytych dni i lat oraz kolejnych jubileuszy.

H. K.

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi