Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Pomoc żywnościowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim informuje mieszkańców Gminy Ostrów Lubelski o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy w postaci żywności, możliwości uczestniczenia w działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, Podprogram 2016, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Celem Programu jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj. 951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie, na podstawie skierowania wystawionego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim.

Do końca kwietnia 2017 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma produkty następującego typu: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, ser żółty, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały, olej rzepakowy. Osoby korzystające ze wsparcia Programu będą mogły również wziąć udział w warsztatach mających na celu wzmacnianie samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego, integrację społeczną oraz podnoszenie wiedzy i umiejętności na temat znaczenia prawidłowego żywienia dla stanu zdrowia.

O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu. Osoby spełniające kryteria i zainteresowane skorzystaniem z w/w pomocy proszone są o zgłaszanie się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim celem odebrania stosownego skierowania/ oświadczenia.

programoperacyjny

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi