Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

205031 thumb

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

LUDNOŚCI I MIESZKAŃ

W 2021 ROKU

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Informacja
„Liczymy się dla Polski”
CO DZIAŁO SIĘ W NASZEJ GMINIE W 2020 ROKU ?
INWESTYCJE

Wydarzenia w roku 2021

W minioną niedzielę, 6 czerwca nad jeziorem w Uścimowie, odbył się festyn charytatywny połączony z licytacją i wieloma innymi atrakcjami. Cel był jeden - zebrać jak najwięcej środków na leczenie 5- letniego Tymka chorego na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Chłopiec wraz z rodzicami i dwójką młodszych braci mieszka w Starej Jedlance. Choroba odebrała mu możliwość rozwoju ale i korzystania z dzieciństwa. W festynie uczestniczyły także Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Ostrów Lubelski: KGW Ostrów Lubelski, Jamy, Kaznów oraz Kolechowice Folwark. Wszyscy mogli liczyć nie tylko na świetną zabawę, ale także przepyszne jedzenie i domowe wypieki przygotowane przez członkinie KGW. Ciasta, pierogi, bigos, fasolka, zdrowe surówki, maślany popcorn i inne smakołyki pań cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, przed stoiskiem gromadziły się tłumy uczestników. Podczas kilkugodzinnej imprezy na leczenie chłopca udało się nam zebrać 2150 zł! Kwota ta jest znacznie wyższa, przed festynem zostały przekazane liczne zabawki, książki i inne przedmioty na licytację. Wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie społeczności naszej Gminy.

Jolanta Lato

festyn

 

 

Rolnik z LubelskiegoDepartament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie organizuje konkursy pod nazwą „Rolnik z Lubelskiego 2021” oraz „Ekolubelskie 2021”.

Konkurs „Rolnik z Lubelskiego 2021” przeznaczony jest dla rolników prowadzących działalność w jednej z czterech kategorii: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ogrodnictwo, sadownictwo.

Przedsięwzięcie ma na celu wyłanianie rolników, których praca i osiągnięcia mogą być przykładem dobrych praktyk dla wszystkich mieszkańców wsi województwa lubelskiego.
Szczegóły konkursu:
https://www.lubelskie.pl/aktualnosci-rolnictwo/rusza-konkurs-rolnik-z-lubelskiego-2021

Konkurs „Ekolubelskie 2021” wyłoni najlepszych producentów ekologicznych z obszaru naszego regionu. Organizatorzy chcą nagrodzić osoby które pokazują, że produkcja rolnicza może się odbywać w zgodzie z naturą, bez nadmiernej w nią ingerencji, a jednocześnie przynosić dochód i dawać satysfakcję.

Szczegóły konkursu:
https://www.lubelskie.pl/aktualnosci-rolnictwo/rusza-druga-edycja-konkursu-ekolubelskie/

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi