14 maja 2026 r. w Starostwie Powiatowym w Lubartowie Starosta Lubartowski Jan Sławecki podpisał umowę na realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1566L Ostrów Lubelski – Stara Jedlanka – Etap III”.
W podpisaniu umowy uczestniczył również Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Włodzimierz Kołton, ponieważ inwestycja dotyczy ważnego odcinka drogi przebiegającej przez teren Gminy Ostrów Lubelski — od ul. Mickiewicza w Ostrowie Lubelskim w kierunku Jeziora Miejskiego. W ramach zadania wykonana zostanie m.in. nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki oraz ścieżka pieszo-rowerowa. Inwestycja realizowana jest przy współudziale finansowym Gminy Ostrów Lubelski oraz ze wsparciem środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
– Długość odcinka: 1 695 m
– Wartość inwestycji: 4 929 658,61 zł
– Termin realizacji: do 14 października 2026 r.
To długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się w tej części gminy.

