logo

unnamed

inwestcje

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Niskie podatki w Gminie

podatki

Rada Miejska

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

Wydarzenia w roku 2020

 

Szanowni Państwo,

przychylając się do prośby mieszkańców, od dnia 2 kwietnia 2020 roku, zezwalam na handel artykułami spożywczymi, higienicznymi i pochodzenia ogrodniczo-rolniczego na targowisku miejskim  przy ul. Pod Lipami.

Proszę przy tym o rygorystyczne przestrzeganie obowiązujących zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

                                                                                                          

                                                                                                            Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

                                                                                                                      Józef Gruszczyk

 

Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jamach przyłączyli się do szycia maseczek ochronnych na twarz. Co raz więcej osób włącza się w tego typu akcję, niosąc tym samym pomoc dla wielu osób.

            W ostatnim czasie, niezwykle ciężkim dla każdego z nas, maseczki ochronne jak i wiele innych środków ochronnych są towarem deficytowym. Osoby znajdujące się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem są narażeni najbardziej. Dlatego apelujemy, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa i bezwzględnie stosować się do zaleceń wydanych przez władze państwa.

Małgorzata Sobczyńska

Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej informuje, że na chwilę obecną odpady odbierane są zgodnie z harmonogramem.

Informacje o wszelkich zmianach będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej Związku oraz w lokalnej prasie.

Jednocześnie przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat drogą elektroniczną na indywidualne numery kont, które widnieją na corocznej informacji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, dostarczanej Państwu wraz z harmonogramem. Nieuiszczanie opłaty w terminie może narazić Państwa na dodatkowe koszty związane  z otrzymaniem upomnienia.

INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW DOTKNIĘTYCH WSTRZYMANIEM LUB ZNACZNYM OGRANICZENIEM ZAKRESU PROWADZONEJ DZIAŁALNOŚCI

Wychodząc naprzeciw potrzebom tych przedsiębiorców, którzy najbardziej odczuwają skutki ograniczenia prowadzonej działalności, wyjaśniamy, iż na podstawie obowiązujących przepisów opłata pobierana jest na podstawie złożonej deklaracji.

Jeżeli zatem znacząco spadła ilość wytwarzanych w przedsiębiorstwie odpadów, lub działalność została całkowicie zawieszona i w związku z tym odpady nie powstają – wystarczy złożenie stosownej deklaracji zmniejszającej lub wygaszającej zobowiązanie. Deklarację taką należy złożyć najpóźniej do dziesiątego dnia następnego miesiąca. Jeżeli zatem już w marcu przedsiębiorcy wstrzymali lub znacząco ograniczyli swą działalność, do dziesiątego kwietnia mogą dostosować deklarację do faktycznie odbieranych ilości odpadów. Jedynie złożenie stosownej deklaracji będzie podstawą  do nienaliczania opłaty lub jej zmniejszenia. Podkreślić jednak należy, iż prawidłowość przedstawionych w deklaracji danych podlega weryfikacji przez Związek.

Związek nie ma niestety możliwości odstąpienia od poboru opłaty za odpady rzeczywiście wytworzone i odebrane.

Ze względów bezpieczeństwa obsługa bezpośrednia mieszkańców została w Biurze Związku wstrzymana do odwołania. Deklaracje jednak można przesyłać drogą pocztową lub elektroniczną za pośrednictwem platformy e-PUAP. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, niezbędne informacje uzyskać można w Biurze Związku telefonicznie (tel. 81 854 36 15 lub 81 854 21 72) lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

W związku z decyzją Pana Premiera o zamknięciu placówek oświatowych, kin, domów kultury oraz ograniczenia zgromadzeń, zakazuje się od dnia 16 marca 2020 r.  handlu na placach  targowych w Ostrowie Lubelskim  do odwołania.

Uprzejmie proszę o przestrzeganie ogólnie dostępnych zaleceń profilaktycznych.

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

Szanowni Państwo!

            W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, od 16 marca 2020 r. do odwołania, praca Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim zostanie ograniczona dla obsługi osobistej interesantów.

          Obsługę interesantów ogranicza się wyłącznie do spraw niecierpiących zwłoki i wymagających osobistego stawiennictwa w szczególności: wystawienie aktu zgonu, złożenia wniosku lub odbioru dowodu osobistego.

         Ze względu na konieczność wprowadzenia środków ochrony w urzędach, mieszkańcy załatwiający swoją sprawę będą musieli jednak liczyć się z utrudnieniami i ograniczeniami dostępu lub  wydzielonymi strefami bezpieczeństwa. Punkt Podawczy znajduje się na parterze przy wejściu do Urzędu Miejskiego przy ul. Partyzantów 1.

            Wszystkie pozostałe sprawy załatwiane są telefonicznie i korespondencyjnie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub ePUAP.

Numery telefonów:

Sekretariat Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim - nr tel. 81 852 00 03 lub 81 852 00 94

ePUAP: um1234

e-mail :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły dotyczące pracy Urzędu Miejskiego oraz gminnych jednostek organizacyjnych, numery telefonów, adresów e-mail, numery kont bankowych oraz danych do wystawiania faktur znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego: www.ostrowlubelski.pl oraz w BIP umigostrowlubelski.bip.lubelskie.pl.

W trosce o Państwa zdrowie i nasze wspólne dobro z wyrazami szacunku

Burmistrz  Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

ZARZĄDZENIE Nr 171/20 Burmistrza Ostrowa Lubelskiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie zmian w zakresie funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Ostrowie Lubelskim i jednostek organizacyjnych Gminy Ostrów Lubelski w związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2 (koronawirusem, COYID-19)

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi