Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

W piątek 23 sieprnia, Burmistrz Ostrowa Lubelskiego uczestniczył w zebraniu sołectwa Rudka Kijańska, które odbyło się w drugim terminie w OSP Rudka Kijańska. Podczas spotkania omówione zostały zgłoszone zadania do realizacji w ramach funduszu sołeckiego m.in.:

remont drogi- ułożenie nowej nawierzchni;

zakup namiotu reprezentacyjnego wsi Rudka Kijańska;

budowa chodnika.

Spośród trzech wyżej wymienionych zadań, zakceptowano jedno- remont drogi. Omówiono także sprawy dotyczące fotowoltaiki, kanalizacji oraz solarów słonecznych. W zebraniu wzięło udział 17 osób.

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego uprzejmie informuje, iż w związku ze zmianą ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku, producent rolny może składać do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego wnioski o zwrot podatku akcyzowego.

Limity, obowiązujące w 2019 roku, stanowić będą sumę:

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (klauzula akcyza 2.odt)klauzula RODO 89 kB173
Pobierz plik (oświadczenie akcyza.odt)oświadczenie akcyza 21 kB213
Pobierz plik (oświadczenie o użytkowaniu gruntów.odt)oświadczenie o użytkowaniu gruntów.odt 16 kB150
Pobierz plik (Wzór_wniosku_akcyza_2019.pdf)Wzór_wniosku_akcyza_2019.pdf 871 kB201

Czytaj więcej: Zwrot podatku akcyzowego od paliwa rolniczego w 2019 r.

Miło nam poinformować, że Pani Krystyna Hoduń zakwalifikowała się jako solistka wokalistka do V Turnieju Muzyków Prawdziwych, który rozegra się w dniach 5 - 8 września 2019 r w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.W wyniku nominacji Festiwalu u Zbiegu Rzek Zespół Śpiewaczy Rozkopaczewianki także się zakwalifikował.Przesłuchania solistów wokalistów odbędą się w piątek 6 września, godz. 13:00, sala kameralna w Filharmonii.Przesłuchania zespołów śpiewaczych tego samego dnia o godz. 16.00

Laureaci Turnieju wystąpią w niedzielę 8 września o godz. 17 w koncercie finałowym.
PROGRAM TURNIEJU. Zapraszam do zapoznania się:
https://turniej.filharmonia.szczecin.pl/pl/events

Zespół ,,Rozkopaczewianki” 10 sierpnia 2019 r. brał udział w Festiwalu Tradycji Ludowych o nazwie ,,U zbiegu rzek” w Stężycy k. Dęblina. Pojechało 9 osób – seniorki plus dzieci, które są częścią zespołu ,,Rozkopaczewianki”. Na wyjazdach konkursowych śpiewamy razem lub osobno, jeżeli jest kategoria dziecięca – wtedy występują jako ,,Młode Rozkopaczewianki”. I tutaj też tak było. Za swoje piękne śpiewy obydwie grupy zostały laureatami. Podziwiały przy tym piękno krajobrazu Ziemi Stężyckiej Wyspa – Wisła – tak jak widać to na zdjęciach.
Telewizja festiwalowa zadbała również o wywiad z zespołem, natomiast organizatorzy troszczyli się o miłą i wesołą atmosferę. Wszyscy bawili się bardzo ładnie – tak dorośli, jak i dzieci. Nawet takie dzieciaczki jednoroczne przytupywały sobie nóżkami – fajne to było. Obserwując ten kilkuletni festiwal można zauważyć, że jest coraz więcej grup śpiewaczych dziecięcych, to znaczy, że my starsi staramy się przekazać to nasze dziedzictwo swoim spadkobiercom. I bardzo dobrze. Róbmy to tak, jak nam kiedyś przekazali nasi przodkowie.
Szczególne podziękowania należą się ludziom, którzy są głównymi organizatorami takich festiwali na terenie naszego województwa. Są to osoby naprawdę fantastyczne i widać, że zależy im na tym, co robią – a robią bardzo wiele starając się przyciągnąć do siebie jak najwięcej zespołów.
Kierownikiem artystycznym festiwalu w Stężycy jest pan Paweł Warowny, natomiast festiwalu w Łopienniku Nadrzecznym, gdzie również jeździmy i zdobywamy nagrody, jest pan Dariusz Zawada. Dzięki Wam Panowie za waszą pasję i pracę.

Krystyna Hoduń

 

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie
Zjawisko/stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/ 1
Obszar: województwo lubelskie powiat lubartowski
Ważność: od godz. 05:00 dnia 14.08.2019 do godz. 17:00 dnia 14.08.2019

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (LUW_STAN_20190813080757-2.pdf)OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 92 WYKAZ OBOWIĄZUJ 72 kB111

Czytaj więcej: OSTRZEŻENIE O INTENSYWNYCH OPADACH DESZCZU 

Ostrzeżenia meteorologiczne:

Burze z gradem
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 85%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm i porywami wiatru do 90 km/h, w nocy lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. Najintensywniejsze zjawiska przewidywane są na godziny nocne.
Uwagi: Brak.

Ostrzeżenie 53/2019

Czytaj więcej: OSTRZEŻENIE O BURZACH Z GRADEM

1

 

 

23 lipca zostały odebrane roboty drogowe polegające na przebudowie ulicy Leśnej w Ostrowie Lubelskim o długości 30 m. Przebudowa polegała na wykonaniu nowej nawierzchni ulicy z kostki brukowej.

Wartość inwestycji: 25 tys. zł brutto. Wykonawcą Robót był Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ostrowie Lubelskim. Ze środków budżetowych za rok 2018 wykonany został wcześniej odcinek tej ulicy o długości 64,5 m.

 

Blok animacyjny dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, pływające tratwy, paintball, zawody wędkarskie a także koncerty gwiazd muzyki disco polo. Tak w skrócie wyglądał tegoroczny festyn. Impreza odbyła się 4 sierpnia (niedziela) nad Jeziorem Miejskim.

Plaża nad Jeziorem Miejskim po brzegi była wypełniona uczestnikami festynu. Atrakcji było co niemiara. Warsztaty bębniarskie przeprowadził zespół MORITMO, który nie tylko „rozgonił” deszczowe chmury, ale też porwał w rytm samby wielu odważnych. Pływające po jeziorze tratwy i paintball łukowy to zasługa DIONIZJADY. Teatr FORMA z Białegostoku z animacjami i zabawami cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych milusińskich, a animatorzy mieli ręce pełne roboty. Niemniejszym powodzeniem cieszyły się zajęcia profilaktyczno-animacyjne w namiocie edukacyjnym. Była to nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale także do nauczenia się czegoś wartościowego o otaczającym świecie. Na scenie rozstrzygnięto zawody wędkarskie. Wśród 23-ech kadetów I miejsce zajął Fabian Wójcik, II Dawid Wołyńczuk, a III Damian Olesiuk. Natomiast wśród 11 seniorów- I miejsce zajął Piotr Drabik, II Maksymilian Matyjaszczyk, a III Krzysztof Sadura. Statuetki oraz medale wręczał wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, Burmistrz Ostrowa Józef Gruszczyk oraz Kazimierz Zabłuda Prezes Koła wędkarskiego w Ostrowie Lubelskim.

Kolejnym punktem programu był koncert zespołu MIGLANC, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Swoją energią i charyzmą rozgrzał naszą publiczność do czerwoności. Gwiazdą wieczoru był zespół Extazy znany między innymi z utworów takich jak „A noc taka czarna” czy „Dziewczyno idealna” . Podczas ich występu nawet najwięksi „twardziele” nie mogli powstrzymać się od tańca i dobrej zabawy. Dyskotekę pod gwiazdami dla najwytrwalszych poprowadził Dj Kuba – Pogotowie Muzyczne.

 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę oraz zapraszamy już teraz na Dożynki Powiatowe Gminno – Parafialne (8 września, niedziela– Park Miejski).

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi