Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

gison sip1

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Projekty

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Dotacje z budżetu państwa

indeks22

Dotacje z budżetu państwa

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

W związku z postanowieniem nr 110/2019 Komisarza Wyborczego w Lublinie IV z dnia 23 września 2019 r. w sprawie zwołania pierwszych posiedzeń obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 r. oraz postanowieniem nr 109/20.19 Komisarza Wyborczego w Lublinie IV z dnia 23 września 2019 r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 r.

Urząd Miejski w Ostrowie Lubelskim informuję, że w dniu 2 października 2019 r.
o godz. 17.00
w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim, przy ul. Partyzantów 14. odbędą się pierwsze posiedzenia oraz szkolenie obwodowych komisji wyborczych. Na pierwszym posiedzeniu komisja wybiera ze swojego składu przewodniczącego komisji i jego zastępcę oraz ustala sposób wykonywania zadań, jakie wynikają z wytycznych.

Członkowie komisji mają obowiązek uczestniczenia w pracach komisji. Komisarz wyborczy odwołuje członka obwodowej komisji wyborczej w przypadku nieuczestniczenia w pracach komisji bez usprawiedliwienia lub podejmowania działań sprzecznych z prawem lub w przypadku niewykonywania lub nienależytego wykonywania obowiązków przez członka komisji (art. 184 § 2 Kodeksu wyborczego).

 

Urzędnik wyborczy
/-/ Anna Dados

Debata była częścią konferencji pod nazwą „Aktualizacja Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego - Lubelskie 2030” zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. W debacie, która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele świata nauki i biznesu. Udział wziął również Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk.

 W poniedziałek (23 września) Burmistrz Ostrowa Lubelskiego wziął udział w konferencji otwierającej debatę publiczną nt. przyszłego kształtu Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego. Przedmiotem debaty były opracowane i przyjęte przez Zarząd Województwa Lubelskiego "Założenia aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (z perspektywą do 2030 roku)". W spotkaniu udział wzięli m.in. Jacek Sasin Wiceprezes Rady Ministrów, Artur Soboń Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Zbigniew Wojciechowski Wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

W ubiegłą niedzielę odbyła się pierwsza konferencja pt. „Tradycja, zdrowa żywność, ochrona środowiska Kół Gospodyń Wiejskich”. Patronat honorowy objęli Beata Mazurek Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski. Impreza odbyła się 22 września w Poniatowej.

     Niedzielne wydarzenie rozpoczęła msza św. w Kościele Parafialnym pw. Ducha Świętego w Poniatowej. Następnie na placu przy ulicy Brzozowej rozpoczęła się pierwsza w województwie lubelskim konferencja Kół Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło także występów artystycznych, konkursów oraz degustacji potraw regionalnych. Naszą gminę reprezentowało KGW Ostrów Lubelski, KGW Kolechowice Folwark oraz KGW Kaznów. Spośród 70 kół biorących udział w konferencji, w konkursie kulinarnym na „Najsmaczniejsze danie regionalne” na podium znalazły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kolechowic Folwarku. Biały ser krowi z czosnkiem niedźwiedzim na chlebie żytnim, posypanym ziarnkami kopru podbił serca smakoszy tym samym zdobywając 3 miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom niedzielnego wydarzenia i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko kulinarnych :)

 

Małgorzata Sobczyńska

 

 

     W czwartek (19 września) delegacja z Ostrowa Lubelskiego wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Radni, Sołtysi, przedstawiciele Urzędu Miejskiego, kierownicy i pracownicy podległych jednostek, dzięki uprzejmości senatora RP Stanisława Gogacza mieli okazję poznać Sejm i Senat z bliska. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsca przede wszystkim oddającego klimat tamtego czasu, które w sposób szczególny odtwarza atmosferę powstańczej Warszawy. Pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Na zakończenie władze gminy Burmistrz Ostrowa Józef Gruszczyk razem z Sekretarzem, Zastępcą oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej złożyli symboliczną wiązankę przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 35. rocznicę śmierci.

 

Małgorzata Sobczyńska

 

 

Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań” oraz pszczelarze ziemi parczewskiej zapraszają na V Jarmark Pszczelarski, który odbędzie się 29 września 2019 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Króla Władysława Jagiełły w Parczewie. W programie m.in.: degustacje produktów z ula oraz regionalnych wyrobów opartych na miodzie, pokaz sprzętu pszczelarskiego i wirowania miodu. Pszczelarze udostępnią wyroby ze swoich pasiek, a o część artystyczną zadbają dzieci z parczewskich przedszkoli oraz kapela podwórkowa „Taka Paka”. Wśród publiczności zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe. Każdy kto wypełni kupon konkursowy ma szansę wygrać atrakcyjną nagrodę.

2019

Tradycyjny korowód dożynkowy, występy artystyczne, konkurs wieńców to tylko część atrakcji Dożynek Gminno – Powiatowych, które odbyły się w niedzielę 15 września, na terenach GKS „Górnik” Łęczna.Dożynki Powiatowe to wyjątkowo ważna dla społeczności uroczystość, pozwalająca na wspólne kultywowanie dawnych tradycji przodków, prezentację kultury ludowej, a także integrację wszystkich mieszkańców. W tym roku impreza odbyła się 15 września na obiektach sportowych GKS "Górnik Łęczna".

     W programie uroczystości nie zabrakło stałych elementów związanych z obchodami Święta Plonów: barwny korowód, msza dziękczynna za ukończenie żniw i prac polowych z obrzędem dzielenia się chlebem, konkurs wieńców dożynkowych a także występy folklorystyczne. Wśród różnorodnych stoisk znaleźć można było wyroby rękodzielnicze oraz stoiska z lokalnymi potrawami i poradami eksperckimi. Dodatkową atrakcją tegorocznych uroczystości był jubileusz 20- lecie powiatu oraz wręczenie "Złotych Gryfów".

 

Małgorzata Sobczyńska

 

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi