Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
31

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

img 20190908 19093065649727 1460296277445518 6475462943105351680 nW dniach 5-8 września 2019r. Zespół nasz „Rozkopaczewianki ” jak również solistka Krystyna Hoduń uczestniczył w V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Daleko nas poniosło – prawda? Aż na drugi koniec Polski. Ale to dlatego, że lubimy śpiewać i mamy pieśni, które kwalifikują się do wystąpień w takich turniejach , czy festiwalach. Staramy się jak najlepiej reprezentować nasz region – Lubelszczyznę, gminę Ostrów Lubelski i nasz kochany Rozkopaczew. Pojechałyśmy tam razem: z Zespołem „Babeczki” z Zawitały, parą taneczną Magdą Milewicz z Mikołajewa i Pawłem Warownym z Nowej Dąbi, „Kapelą Lipców” i czterema parami tanecznymi z okolic Wygnanowa (koło Radomia). Szczecin zachwycił nas swoim urokiem i zielenią. Na długo w naszej pomięci pozostanie przepiękny widok panoramy miasta z 22 piętra i budynku filharmonii. Sam budynek Filharmonii zachwyca swoim widokiem. Sala Koncertowa w której grają i śpiewają najlepsi artyści jest jedną z najpiękniejszych i najnowocześniejszych w Polsce. I to właśnie my miałyśmy zaszczyt na niej wystąpić. Zarówno zespół jak i solistka zaprezentowali się w trzech utworach. Pierwsza pieśń jest dowolna – wcześniej przygotowana ze znajomością źródła. Druga – jako interpretacja wylosowanego wątku tematycznego spośród 66 pozycji. Trzeci utwór nieobowiązkowy (aczkolwiek mile widziany) z motywem „Dokąd zmierzam”. Łączny czas występu nie mógł przekroczyć 15 minut. Może nieskromnie powiem, ale jako grupa śpiewacza i jako solistka spisałyśmy się bardzo dobrze, co potwierdza werdykt jury. Zespół otrzymał wyróżnienie, natomiast solistka Krystyna Hoduń wyśpiewała I miejsce. Ozdobą naszego Zespołu niewątpliwie były dziewczynki: Weronika Smyk, Karolina Smyk, Eliza Florek, Gabrysia Taras i Amelka Janiak. Dopiero za nimi były Seniorki: Kazimiera Mąka, Barbara Szewczyk, Zofia Jemielniak i ja Krystyna Hoduń.  Napewno dla niektórych podróż była bardzo męcząca, ale dałyśmy radę. A teraz może kilka słów o moich odczuciach podczas koncertu finałowego. W lśniącej złotym blaskiem Sali Symfonicznej Filharmonii. Kiedy tak stałam na scenie z grupą laureatów – prawie dwudziestoosobową, po wyczytaniu mojego nazwiska, miejsca i nagrody nie mogłam się powstrzymać od łez. Odbierałam ją od jurorów ze łzami płynącymi po policzkach jak grochy, do tego jeszcze słysząc jak mój Zespół (z którym zdobyłyśmy już wiele nagród) i mój syn z rodziną krzyczą z radości. To były moje najprawdziwsze łzy radości, nie wstydzę się ich. Dla takich chwil warto żyć, robić to co się lubi – a ja to lubię i każdemu polecam.

Dziękujemy serdecznie sponsorom, którzy wierzyli w nas i nie żałowali przysłowiowego grosza na nasz wyjazd.

Ps. Panie burmistrzu – jak widać walizka którą dostałam od Was w prezencie na wyjazdy jest przydatna i mam nadzieję że to jedna z wielu jej podróży - dziękuję.

Krystyna Hoduń

242gallery 1 midi

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi