Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
31

Ostrzeżenia meteorologiczne

pogoda

bunia

pobierzDruki do pobrania

inwestcje

Niskie podatki w Gminie

podatki

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

RODO 1 300x225

logoprojektu


 

W ubiegłą niedzielę, 1 września odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne w sąsiedniej gminie Uścimów. Barwny korowód, wieńce dożynkowe oraz występy artystyczne- tak w skrócie wyglądała niedzielna impreza.

     Burmistrz Ostrowa Lubelskiego uczestniczył w dożynkach gminno - parafialnych w Starym Uścimowie, które rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji rolników w Kościele Parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Następnie dożynkowy korowód wraz z Kapelą Ludową „Lubartowiacy” przeszedł na Stadion, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie wydarzenia przez Wójta gminy Elizę Panasz - Smoleń.

    Podczas uroczystości, nagrodzeni zostali wyróżniający się rolnicy. Nie zabrakło także konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Podczas tegorocznego święta plonów, swój jubileusz z okazji 15 lecia istnienia obchodził Chór Męski Pojezierze, który swoimi występami uświetnia także ostrowskie uroczystości. Na scenie wystąpił między innymi Zespół Wokalny „Kaznowianki”, reprezentujący naszą gminę. Dodatkową atrakcją były stoiska degustacyjne z potrawami regionalnymi, przygotowane przez mieszkańców tamtejszej gminy.

 

 

Małgorzata Sobczyńska

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi