Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31

RODO 1 300x225

Niskie podatki w Gminie

podatki

ostrow lubelski w mediach

Rodzina 500+

banerek

PARTNERSTWO GMIN

partnerstwo

Wirtualny spacer

spacer

LGD Jagiellońska Przystań

Genealogia Ostrowa Lubelskiego

genealogią

logoprojektu


 

Wybory odbedą sie zgodnie z harmonogramem w dniach od 14 do 28 stycznia 2019 r.
Dożynki w Ostrowie Lubelskim. Korowód, wieńce i góralski rock’n’roll.
Jarmark Zygmuntowski na szlaku Jagiellońskim
Artykuł i fotorelacja - zapraszamy
Zapraszamy do zakładania Karty Dużej Rodziny
Karta dostępna również w wersji elektronicznej na urządzenia mobilne. Zapraszamy na www.rodzina.gov.pl
Apel do hodowców trzody chlewnej

partnerstwo

Jarmark Zygmuntowski
W dniach 10-14 maja 2018 r. na zaproszenie samorządu gminy Ostrów Lubelski gościliśmy delegację z  włoskiej gminy Palombara Sabina w składzie: Alessandro Palombi – Burmistrz Palombara Sabina, Giorgio Buonfiglio - Przewodniczący Komitetu ds. Międzynarodowych Umów Partnerskich, Damiano Ippoliti – Dyrektor Organizacyjny 90-tych Obchodów Święta Czereśni i Kapelmistrz Orkiestry, Franco Ranaldi - Przedstawiciel Związku Stowarzyszeń Kulturalnych Palomabra Sabina, członek zarządu Stowarzyszenia Palombella, Massimo Belli - Dyrektor Działu Kultury w Gminie i Szef działu prawnego zajmującego się umowami międzynarodowymi, Stefano Meloni - asesor ds. Sportu, Mirko Possenti - Prezes Stowarzyszenia Natura Lucretile oraz Agnieszka Mąka Daniluk – tłumacz, mediator kulturalny.

Głównym celem wizyty włoskiej delegacji było nawiązanie współpracy partnerskiej, która pozwoli naszej gminie na tworzenie warunków do wymiany doświadczeń obu samorządów w sprawach należących do zadań własnych gminy. Współpraca również przyczyni się do nawiązania wzajemnych kontaktów pomiędzy mieszkańcami, szkołami, instytucjami kultury i organizacjami społecznymi, a także pozwoli na podejmowanie wspólnych działań w różnych dziedzinach takich jak: turystyka, prezentowanie tradycji i dorobku kulturalnego społeczeństw oraz nawiązanie współpracy gospodarczej i wymiany handlowej.

Jarmark ZygmuntowskiZ inicjatywą nawiązania współpracy wstąpił Burmistrz Ostrowa Lubelskiego - Józef Gruszczyk. 10 sierpnia 2017 r. Burmistrzowi gminy Palombara Sabina -  Alessandro Palombi została przedstawiona propozycja współpracy partnerskiej pomiędzy gminą Ostrów Lubelski (Rzeczpospolita Polska), a gminą Palombara Sabina (RM) (Włochy).

W treści dokumentu zawarto, że:
„Gmina Ostrów Lubelski świadoma wspólnej przeszłości naszych Narodów i przekonana o obopólnych korzyściach, proponuje nawiązanie wzajemnej współpracy między naszymi gminami, rozwijania przyjacielskich kontaktów oraz wymiany doświadczeń w zakresie działalności samorządowej, w takich dziedzinach jak: turystyka, rolnictwo, rozwój drobnej i średniej przedsiębiorczości, administracja, oświata i wychowanie, kultura, sztuka i ochrona zabytków.

 

 

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Pakt wersja polska.pdf)Pakt wersja polska 336 kB43
Pobierz plik (Pakt wersja włoska.pdf)Pakt wersja włoska 314 kB41
Pobierz plik (Przysięga wersja polska.pdf)Przysięga wersja polska.pdf 233 kB42
Pobierz plik (Przysięga wersja włoska.pdf)Przysięga wersja włoska.pdf 240 kB23

Przydatne linki

Dla mieszkańca

 

Warte uwagi